3 Elma Maskesi İle Güzelleşin

Elmalar ve içerdikleri doğal asitler sayesinde çok güçlü eksfoliantlardır (pullanmayı önleyici). Bu da elmaların, sağlıklı bir cilt için harika bir mevsimsel kaynak olduklarını gösteriyor, çünkü en iyi elmaların bulunabilmesi için sonbahardan daha güzel bir zaman yoktur!

Sizin için ciltteki kimyasal ve fiziksel dökülmelerin arasındaki farkları ele aldık. Malik asit (elma asidi) bir sürü meyve ve sebzede bulunan bir asittir ve elma bunların başını çeker. Bu mükemmel asit aynı zamanda hem bağışıklık sistemimizi güçlendirir, vücuda doğal bir detoks uygular, hem de sağlıklı bir cilt oluşumu için katkı sağlar. Bu üç güzel elma maskesi yüzün, cildin ve saçların nem dengesini yeniler.

 

 

Cildi Soyan Elma Sosu Maskesi

İçindekiler:

–  2 yemek kaşığı organik, koruyucu elma sosu (elma püresi)

– 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

– 1 yemek kaşığı bal

– 2 çay kaşığı limon suyu

 

Uygulanışı: Bütün ürünleri karıştırarak yüz ve boyun bölgenize uygulayın. 10 dakika kadar bekleyin ve ardından dairesel hareketlerle uyguladığınız bölgeleri yıkayın. Kuruladıktan sonra yüzünüze nemlendirici krem sürün.

 

 

Temizleyici Elma Sosu Tedavisi

İçindekiler: Yarım tabak/kap elma püresi

 

Uygulanışı: Bu doğal, koruyucu elma maskesini tüm saç derinize ve saçınıza uygulayın. Malik asit (elma asidi) tıkanmış saç foleküllerini yok edecek ve aynı zamanda ölü derileri temizleyecek. 10 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Koruyucu krem kullanmanıza gerek kalmayacak çünkü zaten saçlarınız temiz ve parlak görünecek.

 

 

Elma Suyu Peelingi

İçindekiler:

– 1 yemek kaşığı elma suyu

– Yarım limon (isteğe göre)

 

Uygulanışı: Bir kaseye elma suyunu ve eğer güneş lekeleri ve pigmentasyonu cildinizden yok etmek istiyorsanız yarım limonun suyunu sıkın. Bir parça pamuğu karışımınıza batırıp, dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Göz bölgesinden kaçının (karıncalanma hissi normaldir fakat eğer yanma hissiyatı oluşursa anında yüzünüzü bol su ile yıkayın.) Ardından 5 dakika bekleyin ve ılık suyla yüzünüzü yıkayın.

Elma sayesinde cildinizi ve saçlarınızı daha sağlıklı yapabilirsiniz.

Elma sayesinde cildinizi ve saçlarınızı daha sağlıklı yapabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.