Ağız Kokusundan Kurtulmanın Doğal Yolu

Toplumumuzda birçok kişinin ortak problemi olan ağız kokusu genellikle ağız içi bakterilerden ve mide, yemek borusu gibi organların hastalanmasından kaynaklanmaktadır. Ağız kokusundan doğal yollarla kurtulmak mümkün. Ağız kokusunu hafife almak hiçte doğru olmayan bir davranıştır. Çünkü eğer ağız kokusu giderilmezse iç organlarımızda çeşitli hastalıklara yol açmaktadır. Eğer sizin de her dört kişiden biri gibi ağız kokusu probleminiz varsa bu yazı tam da size göre. İşte ağız kokusundan kurtulmanın doğal yolları

1 – Her gün mutlaka aksatmadan iki defa dişinizi fırçalayın ve ağız içinizi ağız çalkalama suyu veya normal su ile gargara edin.

2 – Ağzınızda varsa çürük dişinizi, kırık dolgunuzu, plak ve diğer hasarlı ve zararlı etkileri ortadan kaldırmak için doktora başvurun.

3 – Maydanoz demetinden alacağınız 3 adet saplı maydanoz ağız kokunuzu hafifletecek veya az olan kokuyu yok edecektir.

4 – Sabahları aç karna yiyeceğiniz 5 adet zeytin (siyah veya yeşil fark etmez) ağız kokunuzu tamamen yok edecektir.

5 – Kuru karantil tanesinden bir tane ağzınıza almanız ve onu bir süre bekletmeniz ağız kokunuzu alırken hoş bir koku da bırakacaktır.

6 – Tükürük salgınız yokmuş gibi davranmayın ve tükürük bezlerinizi çalıştırın. Ağız kuruluğu koku oluşumundaki en önemli etkenlerdendir.

7 – İçeriğinde bolca su bulunan (portakal, mandalina, domates, şeftali gibi) sebze ve meyveleri daha fazla tüketin.

8 – Ağız kokusunun en kötüsü de sigara ve alkoldür hiç şüphesiz. Alkol alımını ve sigara tüketiminizi durdurun.

9 – Şekerli sakızlar zannettiğiniz gibi sevimli değiller. Bakteriler şekerli sakızların yapay aromasında ürerler.

10 – Bazen diş fırçaları diş aralarına giremez. Diş ipi kullanarak diş aralarınızı temizleyin. Böylelikle bakteriler için üreyecek alan da bırakmamış olursunuz.

Ağız Kokusunu Önlemek İçin Doğal Gargara

Malzemeler:

  • 1 Limon
  • Taze biberiye
  • Su

 

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Bir tutam taze biberiyeyi 200 ml suyun içerisinde kaynatın ve soğuduktan sonra suyu süzerek bir şişeye alın. Bir tane limonun suyunu sıktıktan sonra taneciksiz olarak kaynattığınız biberiyeli suya ekleyin ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra bu su ile gargara yapmayı unutmayın.

Doğal yolar ile ağız kokusundan kurtulmak mümkün.

Doğal yolar ile ağız kokusundan kurtulmak mümkün.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.