Akne Temizliği

Cildimizin güzelliği, iyi gözükmesi bizim için son derece önemlidir dolayısı ile cildimizin kötü bir hal alması can sıkıcı ve özgüven kaybedici bir durumdur. Ayrıca cildimizin tahribata uğramış olması, yaşımızı da olduğundan daha büyük gösterecektir. Bu sebeple, cildimize gereken önemi göstermemiz ve gereken bakımı yapmamız gerekir. Bunun için ilk yapmamız gereken, düzenli bir biçimde cildimizi temizlemek olacaktır. Eğer cildimizi temizlemezsek kısa süre içerisinde siyah nokta ya da aknelerin oluştuğunu görürüz. Eğer gerekli temizliği yapmadığımız için akne oluşmasını engelleyememişsek bile kaygılanmamıza gerek yoktur. Gerekli tedbirleri uygularsak, cildimizi aknelerden kurtarmış oluruz.

Öncelikle şunu unutmamamız gerekiyor. Akne oluştuğu takdirde, hiçbir taktirde onları sıkmamamız gerekiyor. Eğer aknelere sıkarak müdahale edersek, cildimizde lekeler oluşmasına neden olabiliriz. Ayrıca akneyi sıktığımızda içindeki iltihap dağılacaktır. Ve iltihabın bulaştığı yerlerde, yeni sivilceler oluşacaktır. Bu yüzden, aknelerimizin hiçbirine el ile müdahale etmememiz gerekiyor.

Eğer cildinizi temizlemek için peeling kullanacaksınız, dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Akneli bir cilde sahipseniz, kesinlikle iri taneli peelinglerden birini kullanmamanız gerekiyor. Bunun yerine, taneleri olmayan temizleyicileri tercih etmelisiniz. Gerekirse peeling yerine maske kullanmayı tercih edebilirsiniz. Aknelerin dağılmaması için, akne kurutucu maskeler uygulayabilirsiniz. Bu maskeleri ister hazır alıp, isterse evinizde doğal ürünlerle hazırlayabilirsiniz.

Akne Temizliği yaptıktan sonra dikkat etmeniz gereken diğer bir öğe, klasik havlu ile cildinizi kurulamamanızdır. Bunun yerine, yumuşak kağıt havluları tercih edin. Bu sayede bakterilerin, temizlenmiş olan cildinize ulaşması çok daha zor olacaktır.

Cildinizi temizledikten sonra, mutlaka tonik kullanmanız gerekmektedir. Bu sayede açılan gözenekleriniz, kirle dolmadan önce kapanacaktır. Cildinize uygun bir tonik bulmanız gerektiğini unutmayın. Toniği uygularken de, mutlaka yavaş hareketlerle çalışmanız gerekmektedir. Bu sayede, cildin yaşlanma süresini de uzatmış olacaksınız. Tonik alırken, bunu hazır alıyorsanız, içinde alkol olmamasına dikkat etmemelisiniz. Ayrıca içinde parfüm olan toniklerde kullanmayınız. Bizim tavsiyemiz, evinizde yapacağınız doğal tonikleri kullanmanızdan yanadır. Evde doğal gül suyu hazırlayarak, cildinizin kısa süre içerisinde dirileşmesini ve canlanmasını sağlayacaksınız. Akne Temizliği  için düzenli bir bakım yapmanız gerekli olacaktır.

Akne temizliği konulu yazı

Akne temizliği konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.