Akne Yaraları ve Siyah Lekeler İçin 9 Ev Yapımı Maske – 2

6- Akneli Ciltler İçin Çay Ağacı Yağı Yüz Maskesi

Çay ağacı, doğada antibakteriyal olduğu bilinen en etkili bitkilerden birisidir. Bu bitkinin yağının ise akne lekelerinde etkili olabileceği düşünülmektedir. Çay ağacı yağı yüz maskesi, ciltteki kızarıklık ve yara izi gibi sorunlardan kurtulmaya yardımcı olur. Çay ağacı yağı çok yoğun olduğu için güvercin ağacı yağı ile karıştırarak maske hazırlayın ve yüzünüzdeki akne ve sivilce olan bölgelere uygulayın. Hatta bu maskeye nemlendirici yağ karıştırarak da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi bir süre uygulamak cildinizde istemediğiniz lekelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

 

 

7- Akne İzleri İçin Havuçlu Yüz Maskesi

Havuç, A vitamini açısından oldukça zengin bir bitkidir. Havuçta bulunan A vitamini, kızarıklık, iltihap ve akne izlerinin azaltılmasında oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken orta büyüklükte 1-2 tane havucu püre haline getirmek ve içerisine biraz un ekleyerek maske hazırlamak. Yüzünüze bu macunu sürün ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayınız.

 

 

8- Koyu Akne Lekeleri İçin Naneli Yüz Maskesi

Nanenin iltihabı önlediği bilinir, ayrıca yanma hissinden dolayı sivilce ve akneleri temizlediği de görülmüştür. Naneli yüz maskesi hazırlamak için, birkaç tane taze nane yaprağını bir kabın içinde iyice ezin. Hazırladığınız bu macunu yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bu yüz maskesi, cildinizi yenileyecek ve pürüzsüz bir dokuya kavuşmanızı sağlayacaktır.

 

 

9- Akne Tedavisi için Kabaklı Yüz Maskesi

Kabak ile yemek yapacağımızı düşünmeyin! Bal kabağı aynı zamanda çok iyi bir akne tedavi edici bitkidir. Bal kabağı E ve C vitaminleri ile çinko minerali açısından oldukça zengindir. Kabaklı yüz maskesi yapmak için; bir kase bal kabağı püresinin içine bir yumurtanın akını ve bir yemek kaşığı zeytinyağı ilave ettikten sonra karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyin.

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Akne Yaraları ve Siyah Lekeler İçin 9 Ev Yapımı Maske – 1

Akne yaralarınızı iyileştirecek evde hazırlayabileceğiniz 9 adet maske.

Akne yaralarınızı iyileştirecek evde hazırlayabileceğiniz 9 adet maske.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.