Ayak Yanmasına Karşı 10 Doğal Yöntem – 2

Yazı konuları

MASAJ

Ayaklarınızı rahatlatmada ve yanmayı önlemede diğer olağanüstü bir yol ise masajdır. Bacaklarınıza ve ayaklarınıza ayurveda tekniği ile ya da sadece zencefil özü ve diğer ılık masaj yağları ile masaj yapabilirsiniz.

Masajınızı uygularken dokunuşlarınızın yukarıya dönük olduğundan emin olun çünkü bu sayede hem kan dolaşımınız düzene girecek hem de yanan bölgenin yanma hissi azalacaktır. Masaj ayrıca yanma semptomlarının kontrolünün en iyi yollarından bir tanesidir. Her gün yatmadan ve sabahın erken saatlerinde, ayaklarınıza 15 dakika boyunca masaj yapın. Bu ayaklarınızın artık yanmamasını sağlayacaktır.

 

 

B3 VİTAMİNİ

B3 vitamini (niyosin) ayak yanmalarının tedavisine çok yardımcı olduğu bilinir. Sinir hücrelerini güçlendirir ve onları yoğun baskı altında kalmaktan korur.

B3 vitaminin takviyesi, gerektiği takdirde ve diyette tüm tahıl ürünlerinden sağlanabilir. Bezelye, fasulye, süt, yoğurt, yumurtanın sarısı vb. Bu takviye hem ağrıların ve yanmaların şiddetini düşürecek hem de ne kadar hasar görmüş sinir hücresi varsa onları onarıp, tedavi edecektir.

 

 

AYAKLARINIZI SOĞUK SUDA BEKLETMEK

Bazen, ayaklarınızı soğuk suda bekletmek, ayak yanmasının tedavisinde önerilen bir yöntemdir. Soğuk suyun uygulanması ayakların ferahlamasına ve aynı zamanda acının ve rahatsızlığın yok olmasına yardımcı olur. Bir kova soğuk suyun içine (buz gibi olmayan) ayaklarınızı sokup birkaç dakika bekletin. Soğuk su, bir süre sonra ayaklarınızı rahatlatarak yanma hissinin geçmesine yardımcı olacaktır. Soğuk, kan damarlarının sıkışmasına neden olacağından bu uygulama birkaç dakikadan fazla uygulanmamalıdır.

 

 

DAHA GÜÇLÜ AYAKKABI ASTARLARI/TABANLARI

Eğer ayak yanmanız ve güçsüz sinir hücreleriniz varsa, önemli olan ayaklarınızı aşırı sürtünmeden korumaktır. Ayrıca birden gelen yanma ya da karıncalanma hissiyatından korumak için de maksimum koruma çok önemlidir. Ayağınıza uygun bir ayakkabı seçtiğinizde, yumuşak ve konforlu bir tabanı olması gerektiğini unutmayın.

Bu tabanlarınızın aşırı sürtünmesinden ve gerilmesinden koruyarak sinir hücrelerindeki baskıyı ve yanma hissine neden olan koşullara karşı gelir.

Ayrıca uzun süre ayakkabı giyilmesinden ve uzun süre ayakta durmaktan kaçınılması gerekir çünkü bunlar ayaklarınızın terlemesine ve yanma hissiyatının oluşmasına neden olur.

Ayak yanmasına karşı ayaklarınızı rahatlatacak 10 yöntem.

Ayak yanmasına karşı ayaklarınızı rahatlatacak 10 yöntem.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.