Besleyici Yosun Maskesi Yapımı

Cildinizi maksimum seviyede besleyecek, canlandıracak ve matlığını giderecek son zamanların en sevilen maskelerinden birisini sizlerle paylaşacağız. Bu maske özellikle uzak doğudaki kadınlarının yıllardır uyguladıkları bir güzellik sırrı. Bu yöntem hem çok ekonomik hem de ummayacağınız kadar etkili. Biraz zor bulacağınız kurutulmuş yosun. Onun dışında bütün malzemeler zaten evinizde bulunan şeyler.

Gerekli Malzemeler:

Yosun Tozu

Süzme Bal

Yoğurt

Pirinç Unu

Hazırlanışı:

Yosun tozunu elde etmek için sushi yapımında kullanılan kuru yosunlardan alıp ezerek öğütmeniz gerekmektedir. Toz haline gelen yosundan 2 çay kaşığı kadar kullanacağız bu maskede. İlk olarak 1 çay kaşığı süzme bal ile 1 çay kaşığı yoğurdu karıştırınız. Çok açık turuncu renk elde ettiğinizde iyice karışmış olacak bal ve yoğurt. Bu kıvamı elde ettiğinizde içine bir çay kaşığı kadar pirinç unu ve yosun ekleyerek karıştırmaya devam edin. Maske hafifçe yoğun bir kıvam alacaktır. Eğer maskeniz cıvıksa biraz daha pirinç unu ve yosun eklemelisiniz.

Uygulanışı:

Cildinizi ılık su ile iyice yıkayıp kurulayın ardından maskenin tamamını cildinize ve boynunuza uygulayın. maske cildinizde diğer maskelere oranla daha kalın olacak. Maskeyi kuruyuncaya kadar cildinizde bekletin. Bu süre ortalama olarak 20-30 dk kadar sürecektir. Ardından maskeyi temizlerken önce ellerinizi ıslatıp maskenin kuruluğunu alarak yüzünüzü nemlendirin. Sonrasında yüzünüzü yıkayarak maskeden arındırın. Bu maskenin ardından günlük kullandığınız nemlenricinizi uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi 3 günde bir uygulayabilirsiniz.

Cildi besleyen ve derinlemesine etki eden yosun maskesi yapımı tarifi

Cildi besleyen ve derinlemesine etki eden yosun maskesi yapımı tarifi.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.