Bitkisel Nemlendirici Krem Tarifi

Cildinizin temizlendikten sonra mutlaka nemlendirilmeye ihtiyacı var. Bu durumda da ya kozmetik nemlendirici kullanmak durumundasınız ya da kendi kreminizi kendiniz yapmalısınız. Ayrıca eğer kendi nemlendirici kreminizi kendiniz yaparsanız cilt tipinize uygun ürünleri kullanacağınız için herhangi bir tepkimeye de sebep olmaz. İşte tam da sizin cilt tipinize özel evde bitkisel nemlendirici krem tarifimiz.

Gerekli Malzemeler:

Aleo vera jeli

Çay ağacı yağı (Yağlı ciltler için)

Buğday Yağı (Karma ve normal cilt tipleri için)

Zeytin yağı (Kuru ciltler için)

Hazırlanışı:

Cilt tipinize uygun olan yağdan 10 damla kadar yağı küçük bir kavanozun içerisine damlatın ardından 2 yemek kaşığı kadar aleo vera jeli ekleyin ve karıştırın. Bu nemlendirici hem çok hafif ve doğal hem de sizin cilt tipiniz için ideal olan bir kremdir. Aşırı kuru ciltliler zeytin yağı miktarını daha fazla artırabilirler.

dd

Bitkisel nemlendirici krem tarifini bulabileceğiniz bakım yazısı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Mediha dedi ki:

    Merhaba benim cildim karma ve hassas hangi yağı kullanmalıyım bu nemlendirici için buğday yağı mı? ya da cildim için daha uygun bir nemlendirici tarifi var mı?

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.