Bıttım Sabununun Faydaları

Bıttım sabunu, Siirt şehrine özgü bir sabundur. Bıttım, Güney Doğu Anadolu bölgesinde yetişen bir meyvedir. Siirt fıstığının aşılanmamış hali olarak da bilinmektedir. Bıttım sabunu; tamamen el ile yapılmaktadır. İçerisine herhangi bir kimyasal konulmamaktadır. Hem saç hem de cilt sağlığı için oldukça faydalı bir sabundur.

 

 

Bıttım Sabununun Faydaları

 • Saçlarınız için kullandığınızda; düzenli kullanım sonrasında saç dökülmesini tamamen durduğu bilinmektedir.
 • Saç derinizdeki kepek oluşumunu önlemektedir.
 • Beyazlayan saçlar için kullanıldığı takdirde 8 ay sonrasında saçların güçlenmesini ve eski rengini kazanmasını sağlamaktadır.
 • Saç derisinde bulunan bakterilerin tamamen ortadan kalkmasını sağlayarak yumuşak bir hal almasını sağlamaktadır.
 • Antiseptik özelliğinden dolayı deri hastalıklarına (egzama, sivilce, mantar ve yaralara) oldukça iyi gelmektedir.
 • Gözeneklerin açılmasını sağlamakta ve varisleri rahatlatmaktadır.
 • Doğal ürünlerden üretilmesinden dolayı hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.
 • Düzenli olarak kullanılmasından sonra saçlara canlı bir görünüm kazandırır ve kuru saçları nemlendirir.

 

 

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılmalıdır?

Bıttım sabunu, bol köpürtüldükten sonra saç diplerine masaj yapılarak uygulanmalıdır. Sabun doğal olduğundan dolayı kullanırken birlikte kimyasal içeren bir ürün kullanmamalısınız. Sadece sabun ile saç veya cilt temizliğinizi yapmalısınız. Bıttım sabunu kullanmaya başladığınız zaman; bir gün sabun diğer gün şampuan kullanmamalısınız. Devamlı sabun kullanımına devam etmelisiniz. Saçınızın belirli bir süre alışmasına gerek olacaktır.

 

 

Bıttım Sabunu Kullananlar

Bıttım sabunu, kullananların da ısrarla tavsiye ettiği doğal bir üründür. Düzenli olarak kullanıldığında saçta meydana gelen dökülmeleri azalttığı, güzel koktuğu ve ilk yıkandığında dahi saçı sertleştirmediği belirtilmektedir.

Ayrıca cilt için düzenli olarak kullanılması halinde oluşan sivilcelerin geçmesine, daha önceden kalan sivilce, egzama gibi rahatsızlıkların lekelerinin düzelmesine fayda sağladığı görülmüştür.

Her geçen gün kimyasal içerikli bakım ürünlerine para vermek yerine doğal bir ürün olan bıttım sabununu tercih edenlerin sayısı artmaktadır. Siz de doğal ürünlerden yanaysanız Siirt şehrinin doğal bıttım sabununu deneyebilirsiniz.

Saç dökülmesini önleyici özelliğinden dolayı bıttım sabununun kullanımı sürekli artmaktadir.

Saç dökülmesini önleyici özelliğinden dolayı bıttım sabununun kullanımı sürekli artmaktadır.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.