Boza Maskesi İle Cilt Bakımı

Cildine özen gösteren bayanlar birçok yöntemi denemekten de kaçınmıyorlar. Bunların yanında siz de kimyasallar yerine bitkisel ve doğal ürünleri tercih ediyor olabilirsiniz. Özellikle kış aylarında sıkça tüketilen ve oldukça sevilen bozanın doğal bir peeling kaynağı olduğunu ve birçok cilt problemine iyi geldiğini biliyor muydunuz? Güneş ışınlarına, yanlış beslenmeye, aknelere ve daha birçok sebebe bağlı olarak ortaya çıkan cilt lekeleri bayan erkek herkes için oldukça can sıkıcı bir durum haline gelebilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için boza maskesini uygulayabilirsiniz. Yalnız eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz verilen süreyi yarıya indirmeniz cildinizin tahriş olmasını da önleyecektir.

Cilt Lekeleri İçin Boza Maskesi Tarifi

1 tatlı kaşığı kadar yulaf unu (dilerseniz arpa unu da kullanabilirsiniz)

1 tatlı kaşığı kadar boza

Maskenin Hazırlanışı

Malzemeleri cam bir kâseye koyarak tahta bir kaşık yardımı ile iyice karıştırın ve macun haline getirin. Daha sonra cildinizi iyice temizleyerek kirlerden arındırın ve maskeyi cildinize tatbik edin. Maskeyi yüze uygularken masaj yapmanız ve iyice derinin karışımı emdiğinden emin olmanız gerekir. Bu arada sert hareketlerde bulunmaktan ve cildi tahriş etmekten kaçının. Maske cildinizde 10 dakika kadar kaldıktan sonra ılık bir su ile iyice temizleyin. Bu maskeyi haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

 

Boza Maskesi Ne İşe Yarar

Bu maske ciltte renk farklılıklarını dengelemekte; cilt lekelerinin görünümünü düzeltmekte, cilde parlaklık ve dirilik kazandırmakta aynı zamanda pigmentlere etki ettiğinden cildinizin daha genç ve gergin görünmesini sağlamaktadır.

Boza İle Cilt Temizleyici Maske

1 tatlı kaşığı kadar boza

1 çay kaşığı kadar tarçın

Bir çay kaşığı toz şeker

Hazırlanışı

Bütün malzemeler bir cam kasede karıştırılır be krem haline getirilir. Daha sonra bu karışımı cildinize masaj yaparak yedirmeniz gerekmektedir. Bu maske yüzde en fazla 10 dakika bekletilmelidir. Bu peelingi yüzünüze 10 günde bir tatbik edebilirsiniz. Her uygulamanın ardından cilt ılık bir su ile yıkanmalı ve temizlenmelidir. Ardından cildinizi yumuşatmak için bir nemlendirici de sürebilirsiniz. Peelingin amacı ciltteki artık derileri temizlemektir. Yine bozadaki mineraller bu arada cildi onararak tekrar parlamasını ve kendini toparlamasını sağlar.

Boza maskesiyle cilt lekelerinizden kurtulun ve cildinizi besleyin.

Boza maskesiyle cilt lekelerinizden kurtulun ve cildinizi besleyin.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.