Ceviz Yağı İle Kaş Bakımı

Kaşlar gözler üzerinde parmaklık ve geçilmesi zor engeller teşkil eder. Kaşların gözü nasıl savunduğunu hiç düşündünüz mü? Yağmur ve teri düşünün! Yağmur havanın tüm kirleri ile birlikte saçlarınızın yağı ve kiri ile yüzünüze doğru akmakta değil mi? Evlerin çatısındaki oluk misali bu akış sırasında kaşlara denk gelen su kenarlara doğru yönlendirilmektedir. Eğer gözlere gelse idi arabanın silecek olmadan yağmurlu havadaki hali gibi olabilirdi. Göz kapaklarınızı yağmurlu havada açamayabilirdiniz.

Ter ise tuzlu ve göze temas ettiğinde gözü yakan vücudun çeşitli maksatlar için salgıladığı kesinlikle gerekli bir sıvıdır. Fakat ter içerisindeki tuz ile birlikte çözdüğü yağ ve kirleri de aşağı inerken taşımaktadır.

Bu iki gözü tehdit eden unsurlar kaçınılmazdır. Fakat kaşlar ve kirpikler kendi başlarına iki durumla da baş edebilirler.

Bir takım etkiler ile kaşlar kaybedilebilmektedir. Saç misali kepeklenmekte ve dökülmektedir. Ya da yanlış bir uygulama olan kaşlar tamamen ya da aşırı bir şekilde alınmaktadır. Göz sağlığımıza karşı tehditlere yönelik açık davet olan bu durumların önlenmesi için öncelikle bakım ve makyajın bilinçli yapılması gerekmektedir.

 

 

Ceviz yağı ile kaş bakımı;

Bir cevizi kırın ve eliniz ile cevizin içini sıkıp yağını çıkarın. Parmaklarınızda kalacak olan yağı kaşlarınıza sürün. Kaşlarınızın dökülmesine engel olacak olan bu yağ daha diri ve koyu görünmelerini de sağlayacaktır. Ayrıca kepeklenme ve dökülmeleri de yok edecektir.

kaş bakımı için doğal neriler

kaş bakımı için doğal nerilerkaş bakım maskesi,

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.