Cildi Gençleştiren Maske Yapımı

Özellikle yaz aylarında cildin daha fazla neme ihtiyacı vardır. Mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak cildi gençleştiren harika bir maske yapabilirsiniz. Bu yazımızda bahsedeceğimiz maske sadece iyi bir temizleyici değil, aynı zamanda tahriş olmuş ciltleri de sakinleştiriyor. Bu maske cildinizin daha yumuşak, daha temiz ve daha aydınlık olmasını sağlayacak. Maskede kullanacağımız meyvelerin cilt için ne gibi faydaları olduğuna kısaca bir göz atalım.

 

 

Karpuz

* Cildi nemlendirir.

* Tonlandırıcı özelliğe sahiptir.

* Aşırı yağ üretimini kontrol altına alır.

 

 

Salatalık

* Bronzlaşma etkilerini tersine çevirir.

* Mat cildi canlandırır ve aynı zamanda güneş yanıklarının rahatlamasına yardımcı olur.

* Gözenekleri küçültür ve lekeleri tedavi eder.

 

 

Kurutulmuş portakal kabuğu tozu

* Doğal beyazlatıcı içeriklere sahiptir.

* Akne izlerini azaltır.

* Sadece cildinizi tazelemez, aynı zamanda temizler.

 

 

Yulaf

* Cildin ölü derisini sıyırır ve temizleyici olarak kullanılır.

* Cildinizi yumuşatır ve nemi ciltte hapseder.

* Yüksek antioksidan içerikleri sayesinde hassas ciltler için idealdir.

 

 

Yoğurt

* Doğal nemlendirici olarak kullanılır.

* Cildinizi yumuşatır.

* Cildi dengeler.

 

Maskenin yapımı:

2 – 3 adet küçük karpuz küpünü ezin ve suyunu çıkarın. Orta boy bir salatalığı blenderden geçirin ve suyunu karışımdan çıkarın. Birer yemek kaşığı karpuz ve salatalık suyunu 1 yemek kaşığı kurutulmuş portakal kabuğu tozu, 1 yemek kaşığı yulaf ve bir miktar yoğurt ile birlikte karıştırarak macun kıvamı elde edin. Maskeniz artık hazır. Maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın ancak ellerinizin temiz olmasına özen gösterin. 2 – 3 dakika kadar nazikçe masaj yapın ve ardından yaklaşık 20 dakika bekletin. Maskeyi ılık suyla yıkayın ve kağıt havlu yardımıyla yüzünüzü hafifçe kurutun.

Bu maskenin kıvamını tercihinize göre içerik miktarıyla oynayarak siz de değiştirebilirsiniz. Maskeyi her zaman temiz yüze uygulayın ve en az haftada bir kez kullanmaya özen gösterin. Bu maske sadece cildinizi canlandırmakla kalmayacak aynı zamanda ince kırışıklıkların da oluşmasını önleyecektir. Bonus olarak bu güzel kokulu meyveler cildinizde hoş bir koku bırakacaktır.

Bu maske ile cildiniz nemlenecek, gözenekleriniz sıkılaşacak ve cildinizdeki ton farklılıkları ortadan kalkarak cilt renginiz açılacak.

Bu maske ile cildiniz nemlenecek, gözenekleriniz sıkılaşacak ve cildinizdeki ton farklılıkları ortadan kalkarak cilt renginiz açılacak.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.