Cildiniz İçin Yağ Arındırıcı Doğal Cilt Maskesi

Yüz insanın kimliğidir. İkizleri saymazsak dünyada görsel açıdan asla birbirine tıpatıp benzeyen insan yoktur.  Kaşında, gözünde, gülüşünde mimiklerinde ve daha birçok  özelliğinde  mutlaka fark vardır. İnsanlar birbirlerini çoğu zaman yüzlerinden hatırlar. Sesini, boyunu, kilosunu çok da akılda tutamazlar. Hele de uzun zaman görüşülmüyorsa vücudun diğer özellikleri unutulmaya mahkumdur.  Yüz bu birincil işlevinin dışında insanları etkilemek için en büyük silahtır. İşe çirkin insan yoktur diye başlayalım ancak çevremizde şu sözleri hemen her gün defalarca duyarız: ” güzel kadın, güzel erkek, çok güzel kadın “.  Son  zamanlarda  dünyada olduğu gibi ülkemizde de güzelliğin ölçütü biraz değişti:  İnce bir bel, uzun boy,  bakımlı bir vücut, makyajlı ve kusursuz bir yüz… Bu saydığımız  özellikler  yeni  nesli eskiye nazaran daha fazla arayış içine soktu, eskiden de kadın olsun erkek olsun kendisine bir şekilde bakım yaparmış, doğanın bazı mucizelerinden faydalanırmış. Ancak günümüzde iklimin bozulması, gıdalar, kozmetikler, hayat şartları cildimizi daha çok yıpratmakta. Bu yıpranmışlık da  ilk belirtilerini yüzümüzde göstermekte. Biz bu problemlerden biri olan yağlı cilt sorunu ile ilgili iki kür öneriyoruz.

İlk maske için gerekli malzemeler:

1- üç adet olgunlaşmış çilek

2- yarım tatlı kaşığı limonun suyu

3- iki yemek  kaşığı  yulaf ezmesi

UYGULANIŞI:

Yulafları iyice öğütün,  çilekleri yıkadıktan sonra iyice kuruduğundan emin olun yani su damlacıkları kalmasın üzerinde, yıkadığınız çilekleri bir kaşık yardımı ile ezin, bu işlem için küçük bir tahta kaşık kullanınız. Öğütülmüş yulaf, ezilmiş çilek ve limon suyunu iyice karıştırın. Bu karışımı makyajdan arındırılmış ama aşırı da temiz olmayan yüzünüze çok kalın olmayacak şekilde sürün. Göz   çevrenize sürmeyin.  On dakika kadar bekleyin  ve  soğuğa  yakın ılık su ile yıkayın.

İkinci maske için gerekli malzemeler:

1– sprey şişesi

2– taze nanenin yaprakları

3– alo vera  jel

4– limon

5– kokulu gül yaprakları

İkinci maske için gerekli malzemeler:

Bir kase ılık suyun içerisine  bir tutam gül yaprağını ve naneleri  koyun.  Yaklaşık yirmi dakika bekletin,  bu  arada  karışımın diğer yarısını hazırlayın. Bir yemek kaşığı alo vera  jeli sprey şişesine dikkatlice koyun, bir yemek kaşığından biraz daha az limon suyunu da sprey şişesine ekleyin.  Yaklaşık yirmi dakika ılık suda demlenmiş olan naneli, güllü suyu  karışıma ekleyin bu karışımı her gün üç dört kez  yüzünüze sıkın.

Yağlı ciltler için doğal maske

Yağlı ciltler için doğal maske

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.