Cildinizi Toksinlerden Arındırın

Deri bedeninizde bulunan en büyük organdır. Dış ortamla sürekli temas halinde olduğundan gözenekler kolayca kir ve bakteri ile dolabilmektedir. Cildinizi toksinlerden arındırarak yüzünüze parlaklık kazandırıp akne ve istenmeyen kırmızılıklardan kurtulabilirsiniz. Diyet, egzersiz ve fırçalama ile cildiniz eskisinden daha sağlıklı görünecektir.

 

İşlenmiş şekeri kesin

İşlenmiş şeker glikasyon ismi verilen bir duruma sebep olmaktadır. Protein veya lipit ile şeker molekülü bağ kurduğunda glikasyon gerçekleşir ve bu durum kollajene ve elastine zarar vererek cildizin yenilenme ve elastikiyetini olumsuz etkiler.

 

Hormonsuz et ve süt ürünleri tüketin

Hormonlu gıda tüketimi akne üretimini arttırmaktadır. Organik protein tüketiminizi azaltmanızda fayda vardır.

 

Bol bol meyve ve sebze yiyin

Asit ve baz dengesi kurulmuş bir diyet cildinizin ihtiyacı olan bileşenlerin de düzenli alımına yardımcı olacaktır. Baz ağırlıklı gıda tüketemezseniz elma, armut, badem gibi gıdalarla takviye etmelisiniz.

 

Duş alın

Duş alırken sıcak ve soğuk suyu arasında geçişler yapın. Bu ölü deri hücrelerinizi temizler ve kan dolaşımını arttırır. Kurulanın ve cildinizi jojoba yağı gibi doğal yağlarla nemlendirin.

 

Küveti doldurun

Küvetinizin yarısını ılık su ile doldurun. 2 fincan (473 ml) yüzde 35 hidrojen peroksiti banyo suyunuza ekleyin. Küvete girin ve birkaç dakika bekleyin. Diğer bir alternatif yöntem ise yüzde 3 hidrojen peroksit içeren solüsyonu duş sonrası vücudunuza sürün ve havanın cildinizi kurutmasına ve gözeneklerinize oksijen girmesine izin verin.

 

Küvetinizi sıcak su ile doldurun. Bir fincan (240 g) kaya tuzunu ve bir fincan (237 ml) elma sirkesini suya katın. Bu banyo gözeneklerinizden kirleri temizleyecek ve eklem sızılarınızı geçirecektir.

 

Kil maskesi

Kil maskesi satın alın ve sıcak su ile karıştırarak krem haline getirin. Yüzünüze veya tüm vücudunuza uygulayın. 15 dakika kurumasını bekleyin ve durulayarak temizleyin.

Cildinize detoks yaparak toksinlerden arındırmak için uygulayabileceğiniz pratik yöntemler.

Cildinize detoks yaparak toksinlerden arındırmak için uygulayabileceğiniz pratik yöntemler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.