Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı nasıl yapılır yazımızda aslında sizlere adım adım neler yapmanız ve yaparken de nasıl uygulama yapmanız konusunda fikirler veriyor olacağız.

 

 

Organik mi? Dermo kozmetik ürünler mi?

İlk olarak cilt bakımlarınızda seçmeniz gereken noktalardan biri kullanacağınız ürünü organik olarak kendiniz mi yapmak istersiniz? Yoksa ben uğraşamam deyip dermokozmetik ürünleri almak istersiniz. Elbette evde yapılan cilt maskeleri kuşkusuz daha sağlıklı olacaktı ama hem taze olarak yapılması hem de diğer karışımlardaki sonuçları yüzde yüz yansıtmayacağı için sizler etkinliği kanıtlanmış kremleri de alabilirsiniz. Bu karar tamamen sizin. Eğer yüzünüzde çok fazla bir sorun yoksa kendiniz yapabilir ve üstelik çok uyguna getirebilirsiniz.

 

 

Yüz için cilt bakımları

Şunu unutmayın ki cilt bakımı dediğinizde bu vücudunuzun her bölgesine aynı kremi ve aynı uygulanışı yapmanız demek değildir. Yüz bölüm bölümdür ve en hassas olan kısmınız yüzünüz ve yüzünüzde de gözlerinizdir. Gözünüzün altına ya da kenarlarına hoyrata sürdüğünüz bir kremin değil size faydası tam tersi zararı olacaktır. Bu sebeple her zaman kremi vücudunuzun hangi kısmına uyguluyorsanız o kullanım talimatı ile uygulama yapmalısınız.

 

 

Gözler için cilt bakımı nasıl yapılır

Gözlere dikkatli baktığınızda kırışıklığın burun kısmından başlayıp kulaklara doğru gittiğini görürsünüz. Bu sebeple yapacağınız bu krem sürme bakımları için tam tersi bir uygulama yapacaksınız. Yani kremi önce ufak ufak sürüp daha sonra minik minik dokunuşlar ile yani ellerinizi pat pat vurarak kulak kısmınızın oradan başlayıp burun kısmınıza doğru getiriyor olacaksınız. Bastırmadan ve sert hareketle ile değil, oldukça hafifi ve naif bir uygulama yaparak.

 

 

Bacaklar için cilt bakımı

Örneğin bacaklar içinde olan cilt bakımı gözlerin tam tersidir. Burada amaç daha fazla ovalamak ve kan akışını hızlandırmaktır. Hızlı hızlı ve kremi iyice yedirerek masaj yapacak ve kremlerin ya da yapmış olduğunuz karışımların deriye nüfus etmesini sağlayacaksınız artık çok daha iyi yapılan kozmetik ürünleri sayesinde cilt emilimi arıyor ve işlem hızlanıyor.

 

 

Cilt bakımı düzenli mi olmalı?

Cilt bakımı hangi bölgeniz için yaparsanız yapın istikrar ve düzenli olmanız lazım. Haftada bir yaptığınız hiçbir bakımın size faydası olmaz. Bu tip bakımlar sürekli geri bildirim yapmanızı bekler. Sizler örneğin bir göz altı bakımı yaptığınızda zaten sonucu hemen o gün değil düzenli olarak en az 15 gün kullandıktan sonra sonuç görürsünüz. Elbette her gün yapmanız gereken bakımlarda olmayabilir. Yüz bakımlarının dışında yapılan cilt bakımları için bazen haftada bir ya da bir gün ara ile yapılacak bakımlarda olabilir. Bu hangi bölge için yapıyorsanız ona göre değişir ve sizlerde o düzene uyum sağlayarak sonuçları almaya başlarsınız.

Cilt bakımı yapmadan önce mutlaka ama mutlaka uygulama yapacağınız kısım temiz olmalı. Kirli olan bölgelerde tozlar gözenekleri kapatır ve sizlerin yaptığı bu bakımlar yeterince yer bulup deri altına nüfuz edemezler. Bunlarda yine size eksi bakım olarak döner. Eğer uzun süredir cilt bakımlarınızı yapıyorsanız ve halen bir gelişme yok diyorsanız bu kısmı atlamış olabilirsiniz ki aslında en önemli adımlardan biridir.

Unutmayın ki sizler cildinize ne verirseniz ondan verdiklerinizi geri alırsınız. Yapacağınız bakımların ya sporların hepsi daha güzel ve daha sağlıklı görünmek için yapılır. Sizlerde bakımlarınızı ihmal etmeden ve illa ihtiyacınız olduğu zamanlarda değil, düzenli olarak yaptırarak ihtiyaç hissetmeden ve hep bakımlı ve güzel olma yolunda edebilirsiniz.

Yüz, göz ve diğer bölgelere cilt bakımı nasıl yapılır.

Yüz, göz ve diğer bölgelere cilt bakımı nasıl yapılır.

Etiketler:
cilt bakımı
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.