Cilt Bakımı ve Lekeler İçin 10 Bitkisel Yağ – 1

1- Havuç Tohumu Yağı

Havuç tohumu yağının cilt üzerinde gençleştirici etkisi vardır. Bu yağ sadece cildin pürüzsüz olmasına yardımcı olmakla kalmaz, ayrıca cilt hücrelerinin yenilenmesini de sağlar. Bu nedenle havuç tohumu yağı, cilt lekelerini ortadan kaldırmaya ve cildinizin eski canlılığını geri kazanmasına yardımcı olur.

  • % 100 saflıkta ve tedavi edici kalitede havuç tohumu yağı aldığınızdan emin olun.

 

 

2- Sığla Ağacı Yağı

Sığla ağacı yağı akne eğilimli cilt için idealdir, cilde antibakteriyal ve anti-enflamatuar yararları vardır. Bu yağ hem gözenekleri temizler hem de cildinize doğal bir canlılık kazandırır. Sığla ağacı yağında bulunan sitofilaktik maddeler; mevcut deri hücrelerini korur, ayrıca yeni deri hücrelerinin oluşmasını da teşvik ederler. Sitofilaktik madde sayesinde cildinizdeki kırışıklıklar azalır, cildiniz sıkılaşır ve leke izlerinin görünümünde azalma olur. Aynı zamanda deri çatlaklarını ve kuru cildi yatıştırmaya yardımcı olur.

  • % 100 saflıkta ve tedavi edici kalitede sığla ağacı yağı aldığınızdan emin olun.

 

 

3- Sardunya Yağı

Sardunya yağı, vücudunuzun yağ üretimini düzenlemesine yardımcı olur ve akne döküntülerini azaltır. Aynı zamanda cilt elastikiyetini artırarak, kırışıklıkların görünümünü azaltmak için cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Aynı zamanda doku ezilmesi (çürük), varis, yanıklar, kesikler, dermatitler, egzama, mantar hastalığı ve diğer cilt sorunlarını iyileştirmeye yardımcı olmak için uygulandığı alanlarda kan dolaşımını arttırır. Kısacası sardunya yağı her derde deva!

  • % 100 saflıkta ve tedavi edici kalitede sardunya yağı aldığınızdan emin olun.

 

 

4- Lavanta Yağı

Lavanta yağının cilt için büyük yararlarının olmasının yanı sıra şaşırtıcı derecede hoş kokusu ile vücudun dinlenmesine ve stresten arınmanıza yardımcı olur. Deri hücrelerinin yenilenmesini teşvik eder, bu nedenle güneş lekeleri ve yara izleri için mükemmel bir yağdır. Lavanta yağı, tüm cilt tipleri ve ihtiyaçları için uygundur.

  • % 100 saflıkta ve tedavi edici kalitede lavanta yağı aldığınızdan emin olun.

 

 

5- Sakız Ağacı Yağı

Sakız ağacı yağı, cildin yaşlanmasını geciktirir. Güçlü anti-inflamatuar özelliği ile cildinizdeki kırışıklıkları azaltır, cildinizin elastikiyetini arttırır ve sıkılaştırır, ayrıca cildinizin görünümüne doğal bir canlılık kazandırır. Sakız ağacı yağı, ayrıca güneş lekelerini, deri çatlaklarını, deri döküntülerini ve egzama gibi cilt sorunlarını iyileştirmeye yardımcı olur.

  • % 100 saflıkta ve tedavi edici kalitede sakız ağacı yağı aldığınızdan emin olun.

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Cilt Bakımı ve Lekeler İçin 10 Bitkisel Yağ – 2

Cilt lekelerinden kurtulmak için deneyebileceğiniz 10 bitkisel yağ.

Cilt lekelerinden kurtulmak için deneyebileceğiniz 10 bitkisel yağ.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.