Cilt Gençleştirmenin Ev Yapımı 10 Etkili Yolu – 6-10

6. Domatesle Antioksidan Doz

Cildinize, domatesi kullanarak eşsiz miktarda antioksidan verin! 3 yemek kaşığı domates suyu ve 1 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. 2 yemek kaşığı krema ekleyin. Macun kıvamına getirin. Dairesel hareketlerle yüzünüze uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin, ardından yüzünüzü yıkayın. Domates içerdiği likopen sayesinde cildi gençleştirip sıkılaştırır. Ayrıca sıkılaştırıcı özelliği ile, cildinizi arındırır.

 

 

7- Yulafla Pul Pul Dökülme Etkisi

Yulaf yoğun miktarda antiinflamatuar ve antihistaminik içerir. Sivilcelerle mücadele ve ışıltılı bir cildin yanısıra, yulaf aynı zamanda cildinizin nem dengesini de korur.

1 yemek kaşığı yulafı az miktarda suyla karıştırın. 1 çay kaşığı bal ekleyin ve yüzünüze uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Saponinler, yulafla tanışın, cildinizi temizleyin, ona yeni bir hayat verin. İşte cildi gençleştirmek için en iyi bir diğer yol!

 

 

8- Nemlendirici Yoğurt

Ev yapımı bir yoğurt cildinize inanılmaz şeyler yapabilir. İçindeki laktik asit ile hem doğal bir temizlik, hem cilt yenilemesi hem de nemlendirici özelliğe sahiptir. İki çay kaşığı yoğurt, çeyrek çay kaşığı zerdeçal tozu, ve yarım çay kaşığı nohut ununu karıştırın. Yüzünüzü temizleyin ve bu karışımı uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Bu karışım öylesine doğal bir şekilde temizleyip aynı zamanda sıkılaştırır ki, cildiniz daha genç ve parlak görünür.

 

 

9- Nemlendirici Süt Tozu

Evet, süt tozunuz cildinizi gençleştirebilir! Bir çay kaşığı süt tozu, bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı limon suyunu ve yarım çay kaşığını karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayın. Bir yandan süt tozu cildinizi temizlerken, limon aydınlatır, badem yağı ve bal ise cildin nem dengesini sağlar. Kısacası, bu kesinlikle denenmesi gereken bir karışım!

 

 

10- Yumurtalı İlişki

Yumurtalar – evet- onları cildinize protein eklemek için kullanın. Bir yumurtanın beyazı ile iki çay kaşığı kili karıştırın. Bir fırça ile yüzünüze uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile durulayıp yüzünüze nemlendirici krem uygulayın. Yumurta ciltteki çizgileri doldurup sıkılaştırır ve cildi nemlendirir.

Cildinizi gençleştirmek ve canlandırmak için 10 etkili yöntem.

Cildinizi gençleştirmek ve canlandırmak için 10 etkili yöntem.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.