Cilt Kızarıklıklarına Doğal Çözüm

Ciltteki kızarıklıkları doğal yöntemler kullanarak önlemek ve oluşumunu engellemek için pekçok yol bulunmakta. Bu yöntemler belirli zaman aralıkları ile yapılmalı ve kızarıklıklar oluşmaya başladığında yeniden uygulanmalıdır. Ciltteki kızarıklıkların farklı nedenleri olabilir. Bunlardan bir tanesi de strestir.

Stres yüzünden oluşan kzarıklıklar çoğu zaman geçicidir ve yüze oval hareketler ile yapılan buz masajı ile genellikle geçer. Bunun dışında geçmeyen strese bağlı kızarıklıklar için susam yağı kullanılabilir. Susam yağından alınan bir iki damla ile tüm cilde masaj yapılır ve ardından cilt uygun bir temizleyici ile ılık su yardımı ile temizlenir.

Ciltteki kızarıklıkları yok etmenin bir diğer yöntemiz ise buğday özü yağıdır. Buğday yağının faydalarından daha önce bahretmiştim. Buğday yağı cildi gençleştirir ve cilt dokularının zrar görmesini engeller. Bu sayece cilde az miktarda uygulanan buğday yağı ile cildinizde oluşan kızarıklıkları engelleyebilirsiniz.

Cilt Kızarıklıklarına Doğal Çözüm

Cilt Kızarıklıklarına Doğal Çözüm

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.