Cilt Lekeleri ve Maske Tarifi

Cilt lekelerinin iki farklı başlıkta incelemek gerekir.

Birinci başlık gözeneklerde biriken tortuların neden olduğu tıkanmalar ve cildin doğal renklendiricisi ile siyaha dönüşmesi sonucu oluşan lekelerdir. Bu lekelerin aslı akneden farklı bir şey değildir. aknelerin tedavisi için kullanılan doğal yöntemler ve gözeneklerin açılması için kullanılan yöntemler bu alanda etkili olabilmektedir.

Cilt lekeleri ve siyah noktalar için doğal bakım yöntemleri;

Öncelikle cildinizi yüz buharı ile rahatlatın. Bu uygulama gözeneklerin açılması ve cildin gevşemesi ayrıca gözeneklerdeki tıkanmaların açılması için çok faydalıdır. Gözenekleri büyük ölçüde rahatlatan bu buhar banyosu ile gözeneklerin büyük bölümü açılır ve cilt gevşer. Buhar banyosunun ardından uygulanılacak nemlendirici gözeneklerin açılması ve siyah noktaların temizlenmesi için işlevselliği artıracaktır. Bundan sonraki tek işlem sadece siyah noktaları sıkmaktır.

İkinci ise yara izleri ve cilt üzerinde oluşan lekelerdir. Bu lekeler daha çok harslı cildin kaldırılması ve yerine canlı ve kusursuz cildin oluşması için kullanılır. Bu yöntem ise yara izinin deriniğine bağlı olarak gerçekleşir. Derin yara izleri klinik ortamlarda uzman hekimlerce yapılan peelingler ile gerçekleşirken daha hafif olanları da dermatologlar ve ya evde kendi imkanlarınız ile gerçekleştirebileceğiniz maskeler ile mümkündür. Doğal ürünler ile yapılan peeling işlemi için ürünün içeriğindeki salisik asitten faydalanılır. Salisik asit cilt üst tabakasını soyar ve hasarlı deri yüzden uzaklaşmış olur. Akabinde içeriğinde bulunan besinler ile de cildi besler ve onarır. Ayrıca kullanılacak olan bitkisel yağlar ile de cildin onarımı ve harslı cilt yerine daha sağlıklı cildin çıkması sağlanır.

 

 

Cilt lekeleri için doğal maske tarifi;

1 tatlı kaşığı yulaf,

1,5 yemek kaşığı kurutulup dövülmüş portakal kabuğu,

2 yemek kaşığı zeytinyağı

 

 

Tüm malzemeleri karıştırıp hazırlayacağınız maskeyi cildinize sürün ve kuruması için bekleyin. Kuruyan maskeyi ovalayarak çıkartın. Cildinizde kalan maske artığını da soğuk su ile temizleyin.  Haftada birkaç defa iki gün ara ile uygulayabileceğiniz bu maske bir ay devam edilmesi gerekmektedir.

Eğer her hangi bir maske uygulaması yapmak istemiyorsanız beslenmenize dikkat ederek de temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için de E vitamini açısından zengin ürünler ya da eczanelerden hazır e vitamini takviye ürünler almanız gerekiyor. Bu şekilde beslenmeniz hem lekelerinizin gitmesine yardımcı olacak hem de sizi sağlığınıza kavuşturacaktır.

DİKKAT;

Yukarıda saydığımız yöntemleri uygulamanız şüphesiz ki çok ama çok önemlidir. Ancak bu uygulamaların, bu doğal yöntemlerin, maskelerin faydasını görmek istiyorsanız 5- 6 hafta boyunca bu karışımları uygulamanız gerekiyor. Çünkü bu uygulamaları uzun süre uygulamadığınız takdirde bu karışımlar etkisini tam olarak gösteremeyecek ve sizler de bir faydasını görmeyeceksiniz. Ancak düzenli bir şekilde uyguladığınız ve karışımları doğru bir şekilde yaptığınız takdirde faydasını görecek ve yüzünüzdeki lekelerden kurtulacaksınız.

Cilt lekeleri ve doğal peeling konulu yazı

Cilt lekeleri ve doğal peeling konulu yazı

 


Bu konuda daha detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki yorum bölümüne aklınıza takılanları yazınız.

En Çok Paylaşılan Yazılarımız

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm – Denenmiştir

Doğal Yollarla Yüz veya Cilt Beyazlatma

Cildinizdeki Çizikler Ve Yara İzlerinden Kurtulun

Kendinizi Kusturmanın Yolları

Yüz Buharı Nasıl Yapılır

Yüz Temizleyici 7 Peeling Yöntemi

Evde Doğal Cilt Beyazlatma Kremi Yapımı

Bir Gecede Cildinizdeki Ölü Deriden Kurtulun

Ağrılı Sivilceleriniz İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Göz Altı Kırışıklıklarına Ne İyi Gelir? (15 Madde)

Darp Sonucu Morluk Nasıl Geçer

Göz Altı Kırışıklıkları İçin Doğal Çözümler

Sivilceler Nasıl Patlatılır

  • Site Yorum

Bir yorum bırak

soru sorun
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.