Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin rahatsızlık duyduğu ve hatta öz güveninde azalma meydana getiren bir sorundur cilt lekeleri. Özellikle yaz aylarında artmakla birlikte genetik faktörlere ve bazı dış etmenlere bağlı olarak kışın da görülebilmektedir. Lekelerin renginin koyulaşıp sayısının artmaması için düzenli olarak bazı metotlar kullanabilir, böylece cilt renginizi açabilirsiniz.

 

Cilt Lekelerine Ömür Boyu Mecbur Değilsiniz tıklayın 

Özellikle ozon tabakasının delinmesi ile birlikte güneşten gelen ışınlar vücudumuza daha fazla zarar vermeye başladı. Bu ışınlar derimizde doğal olarak bulunan melanin salgısını artırarak lekelenmelere yol açmaktadır. Hassas cilde sahipseniz bu lekelerin görünümü daha koyu olacaktır. Bunun dışında genetik faktörler, yaşlanmak ve kullanılan ilaçlar da bu lekelerin diğer sebepleri arasında sayılabilir.

Cilt lekelerini önlemek için;

Özellikle yaz aylarında güneş ışınlarının direkt geldiği öğle saatlerinde dışarıya çıkmamaya özen gösterin. Eğer ailenizde bu tarz sorunlar fazla ise genetik bir yatkınlık söz konusu olduğundan yaz kış yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmalısınız. Lekelerin oluşumunu önlemek için bazı bitkisel maskelerden de yararlanabilirsiniz. Bu tarz kürleri düzenli kullanmaya dikkat etmeli, yine güneşten koruyucu ile yeni lekelerin oluşmasını da önlemelisiniz.

Cilt lekeleri için bitkisel kürler:

6 ayda bir uygulanan buğday maskesi cilt lekelerini gözle görülür bir şekilde hafifletip renklerini açmaktadır. 6 ayda bir kullanılan bu maskeye 1 hafta devam edilmelidir.

1 çorba kaşığı badem yağı

1 çorba kaşığı gül suyu

2 tane yumurtanın sarısı

Yarım su bardağı buğday

2 bardak kadar su

Maskenin hazırlanışı; 

2 bardak su bir kabın içerisine konur ve 2 saat kadar bekletilir. Bu sürenin sonunda buğdayın suyu çekerek şiştiğini göreceksiniz. Bu buğdayı bir blender yardımı ile iyice ezip püre haline getirin. Daha sonra içerisine diğer malzemeleri de ekleyin ve yine blender ile hepsini iyice karıştırın. Bu maskeyi lekelerin görüldüğü cilt yüzeyine sürün ve eğer renkler çok koyu ise 1-2 saat, lekelerin rengi açıksa 30 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi ılık bir su ile yıkayın ve ardından cildin sıkılaşması için gül suyu sürebilirsiniz. Bu maske 6 ayda bir günde iki defa 1 hafta süre ile uygulanmalıdır.

Cilt lekeleri için doğal önlem konulu yazı

Cilt lekeleri için doğal önlem konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.