Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 1

1- YETERLİ MİKTARDA UYUMAK

Sağlıklı uzamanızın temel yollarından bir tanesi kesinlikle etkili ve yeterli uyku. Araştırmalar gösteriyor ki ergenlik çağındaki bir insanın en az sekiz saat, daha etkili ve sağlıklı bir uzama için ise toplamda onbir saat uykuya ihtiyacı var.

Yeterli uyku büyük önem arzediyor çünkü insan vücudu uyku esnasında kendini yeniden oluşturuyor ve tabiri caizse ‘’büyütüyor.’’ Beynimiz ağır ve derin uyku sırasında Büyüme Hormonu denilen hormonu salgılıyor. Bu nedenle, eğer yeterli miktarda uyumamışsanız, beyin daha az büyüme hormonunu salgılamış ve bu nedenle de ulaşabileceğiniz maksimum boya ulaşamamış olacaksınız.

Neyse ki, yeterli miktarda uyuyabilmek adına yapabileceğiniz bir sürü şey var. Başlangıç için, uzun ve yorucu bir gün geçirmişseniz bile yeterli miktarda uyuyabilmek adına zamanınızı kontrol edip onu yönetmeniz gerekiyor. İkinci olarak, rahat ve güzel bir uyku çekebilmek için kendinize uygun ortam yaratmak. Bu nedenle aşırı ışık ve gürültülü ortamlardan uzaklaşmak yapmanız gereken önemli detaylardan bir tanesi. Ayrıca, yatmadan önce kafeinli içeceklerden olabildiğinizce uzak durmanız da hayati önem taşıyor.

Kahve yerine, daha kaliteli bir uyku çekebilmek adına papatya çayını içmeyi deneyebilirsiniz. Ek olarak, yatmadan önce sıcak bir duşta daha rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

 

Bu yazının diğer bölümleri:

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 2

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 3

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 4-5

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 6-8

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 9-10

Boyunuzun daha hızlı uzamasını sağlamak elinizde. Dikkat etmeniz gerekenler bu yazıda.

Boyunuzun daha hızlı uzamasını sağlamak elinizde. Dikkat etmeniz gerekenler bu yazıda.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.