Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 3

3- DÜZENLİ SPOR

Düzenli bir spor (koşu, kondüsyon çalışma) ya da sevdiğiniz bir spor (voleybol, basketbol) sağlıklı uzamanız için en iyi yollardan bir tanesidir. Çocuklar ve ergenlik dönemindeki gençler fiziksel olarak sürekli aktif olmaya teşvik edilmelidir. On sekiz yaşınızı geçseniz bile, düzenli spor ile yirmili yaşlarınızın ortalarına kadar az da olsa uzayabilirsiniz.

Bilimsel olarak fiziksel aktivite sayesinde uzamanın açıklaması ise çok basit; eğer vücut fiziksel olarak aktifse, daha fazla beslenir. Sonuç olarak, daha fazla beslenen vücutta doğal olarak uzar. Dahası, sporla ilgilenmek ve düzenli egzersiz sayesinde büyüme hormonlarınızın da sağlıklı gelişmesine yardımcı olur.

Sağlıklı bir diyet ve düzenli uyku ile birleştirildiğinde, spor, normalden fazla uzamanıza yardımcı olacaktır.

 

 

Yüzme

Vücut gelişmesine en çok yardımcı olan sporlardan olan yüzme, daha uzun bir vücuda ulaşmanızı sağlar. Yüzme kaslarınızın sürekli çalışmasına ve gelişmesine yardımcı olduğundan erken yaşta başlanıldığı takdirde uzamanıza yardımcı olur. Fakat, tam etki göstermesi açısından haftada 4 ya da 5 gün boyunca iki saat yüzmeniz gerekmektedir.

 

 

Asılma (Çekme) Hareketleri (Barfiks)

Kollarınızla birlikte düz bir çubuğa ellerinizi kafanızın üstünde tutunarak kendinize yukarı doğru çekme hareketleri ile boy arttırmayı daha etkili bir hale getirebilirsiniz. Düzgün bir barfiks için, 10 saniye boyunca aynı hareketi tekrar yapmadan durmalısınız.

Daha iyi bir germe hareketi için, bacaklarınızı yere paralel hale getirip birkaç saniye o şekilde bekleyin. Eğer pozitif bir etki istiyorsanız, haftada birçok kez bu uygulamayı yapmalısınız.
 

 

Ayak Parmak Ucu Egzersizi

Daha uzun bir boy istiyorsanız, ayak parmak ucu egzersizi birçok germe hareketinin içinde en iyilerinden bir tanesidir. Eğilip ayak parmaklarınıza dokunmak, omurganızin gelişimi için mükemmel bir aktivitedir. Birçok etkili egzersizden önce bunu uygulamak (ayakta veya oturur vaziyette) ısınmanıza yardımcı olacaktır.
 

 

Süper Gerilim

Parmak ucu egzersizine çok benzer ve uzama ihtimalinize yardımcı olan bir diğer harika egzersizdir. Bu egzersizi uygulamak çok kolaydır; şöyle ki; parmak uçlarınıza çıkıp ellerinizi başınızın üstünden uzanabildiğiniz kadar uzanmak.

Dik bir şekilde arkaya yaslanarak gerilirseniz zaten omurganızın esnediğini (gerildiğini) hissedeceksiniz. Bu aktiviteyi ayak parmağı aktivitesiyle birleştirdikten sonra bütün vücudunuzun bir anda gerildiğini ve açıldığını göreceksiniz. İdeal olanı, 4 ile 7 saniye arasında bekleyerek bu alıştırmaları birçok kez gerçekleştirmektir.
 

 

İp Atlamak

İp atlamak çocuklar için eğlenceli bir oyun değildir ancak uzunluk kazanma konusunda harika bir egzersizdir. İp atladığınızda, vücudunuzun arka ve omurga kısmı gerilerek dik bir halde durmanızı sağlar. Atlarken diz kapağınızdaki sürekli genişlemeler (kıvrılmalar) nedeniyle vücudunuz dikey bir genişliğe kavuşacaktır. Bu fiziksel aktiviteler birlikte yapıldığında varsayımsal olarak kısa olan bacaklarınızı uzatırlar, bu da boyunuzun uzamasına yardımcı olur.

 

 

Bu yazının diğer bölümleri:

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 1

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 2

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 4-5

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 6-8

Daha Hızlı Boy Uzatma İçin 10 Yöntem – 9-10

Boyunuzun daha hızlı uzamasını sağlamak elinizde. Dikkat etmeniz gerekenler bu yazıda.

Boyunuzun daha hızlı uzamasını sağlamak elinizde. Dikkat etmeniz gerekenler bu yazıda.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.