Daha İyi Bir Uyku İçin Yatak Odanızda Bulundurmanız Gereken 10 Bitki – 2

Paşa Kılıcı

NASA‘ya göre paşa kılıcı, hava filtreleme bakımından en iyi 10 bitkinin içindedir. Bu bitki yatak odanızın havanızı temizlemek için mükemmel olmakla beraber, sade yeşil ve sarı yaprakları ile her dekora uyabilir.

Bazı bitkiler geceleri oksijen çekerler fakat paşa kılıcı gece boyunca oksijen yayar ve yatak odanızı temiz havayla doldurur.

 

 

Kediotu

Kedi otunun hipnotize edici etkisi bilim tarafından 2004 yılında Japonyalı bilimadamları tarafından tanıtlanmıştır. Kediotunun pembe çiçeklerinin kokusu, beynin hareketlerini genişletir ve vücudun rahatlamasına sebep olarak uykuya geçişi hızlandırır.

Kediotu kökü ayrıca uykusuzluğa karşı 12 bitkiden biri olarak kabul edilir. Bu bitki sakinleşme ve gerginlik tedavilerinde kullanılıyor.

Kedi otu görünüş bakımından pek güzel görünmese de uykusuzluğa karşı ve uyku kalitesi bakımından mükemmel bir çözümdür.

 

 

Gardenya

Yasemin gibi gardenyalar da beyaz çiçekli ve güzel kokuludur ve ayrıca gardenyalar kokusuyla kaydadeğer yatıştırma etkileri vardır.

2010 yılında Heinrich Heine Üniversitesinin çalışmalarında da gösterdiği üzere, gardenya en az valium kadar vücudu ve beyni rahatlatır.

Uyku hapları kullanılması yerine, yatağınızın yanına gardenya koyarak, onun rahatlatıcı ve tedavi edici kokusunun gücünden yararlanabilirsiniz.

 

 

Aloe Vera

Aloe vera, doğanın bize verdiği en büyük mucizelerden biridir. Aloe vera jeli kesik yaralarını hızlıca iyileştirir ayrıca sindirime yardım ve daha birçok iyileştirici özellikleri vardır.

Yatak odanızda bir aloe vera bitkisi olması iyi bir fikir olabilir. Paşa kılıcı gibi aloe vera da karanlıkta da oksijen yayar, geceleri taze hava verir ve havayı temizleyerek huzurlu bir uyku çekmenizi sağlar. Ayrıca, herkesin bildiği gibi bakımı da kolaydır ve çok su istemez.

 

Bu yazının diğer bölümleri:

Daha İyi Bir Uyku İçin Yatak Odanızda Bulundurmanız Gereken 10 Bitki – 1

Daha İyi Bir Uyku İçin Yatak Odanızda Bulundurmanız Gereken 10 Bitki – 3

Yatak odanıza gönül rahatlığı ile koyabileceğiniz oksijen yayan ve rahat uyumanızı sağlayan bitkiler.

Yatak odanıza gönül rahatlığı ile koyabileceğiniz oksijen yayan ve rahat uyumanızı sağlayan bitkiler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.