Daha Kısa Süre Daha Uzun Saçlar

Hızlı Saç Uzatma

Kadın veya erkek her yaş grubundan tüm insanlar saçlarının güzel görünmesini isterler. Güzel görünen saçlar parlak, çanı ve bakımlı, kırıkları olmayan, kepekten uzak bir saçı ifade eder. Bu şekilde bir saç da hızlı uzayan bakımlı bir saç ve sağlıklı bir saç derisi netice verir. Saçların daha hızlı uzatmak için birkaç yöntem mevcuttur. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir;

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı, uzun ve hızlı uzayan saçlar için, duş esnasında saç kremi ve şampuan kullanımına dikkat etmemiz, bu konuda bilgilenmemiz gerekmektedir. Şampuan saçlara değil, saç diplerine sürülür, saç kremi ise, saç diplerine veya saçlara değil, sadece saç uçlarına uygulanmalıdır.

Hızlı saç uzatmak isteyenler, en az 1, en fazla 2 ay müddet ile saçlarında oluşan kırıklıkları aldırmak zorundadırlar. Kırılan saçların uçlarında kopmalar yaşanır, bu nedenle sağlıklı ve hızlı bir şekilde saç uzatmanıza engel olur.

En hızlı saç uzatma yöntemlerinden birisi de, Hindistan yağı veya zeytinyağı gibi çeşitli bitkisel ve doğal ürünler kullanmaktan geçer. Bitkisel yağlar, saçlarımızı beslediği gibi, saç derisinde yeni hücrelerin oluşmasını hızlandırır, dolayısıyla saçlarımız daha hızlı uzar ve parlak bir görünüme sahip olurlar.

Saçlarını hızlı bir şekilde uzatmak isteyen kişiler; jöle ve sprey gibi saça şekil veren fakat kırılmaları ve saç dökülmelerini artıran ürünleri kullanmamalıdırlar. Bunlara fön makinesi, saç düzleştiricisi de dâhildir. Sosyal hayatımızdan ötürü kullanmanız gerekiyor ise de, saç diplerine girmeden, yüzeysel bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Saç derisine parmak uçlarımızı kullanarak masaj yapmak, saç derisine uyarıcı bir mesaj gönderir ve saçların uzamasını oldukça kolaylaştırır. Masaj yaparken hafif ıslaklık için, yukarı da bahsettiğimiz çeşitli doğal yağları kullanabilirsiniz.

Hızlı saç uzatmak için, beslenme çok önemlidir. Yeteri kadar protein alındığında, saçlarımızın uzamaması için bir neden yoktur. Önereceğimiz protein içerikli besinler; et, süt yumurta gibi halk tarafından da bilinen besinlerdir.

Son olarak, saç sağlığını düşünen veya saçlarının hızlı uzamasını isteyen herkes, laboratuvar ortamında üretilen kimyasal ürünlerden uzak durmalıdır. Saç derisinin sağlığı, saçınızın sağlığıdır. Bu nedenle, saç derinize nüfuz ettireceğiniz tüm kimyasal ürünler, saçınızın sağlıksız görünümü ve uzamasına sebep olacaktır.

Hızlı saç uzatma ile ilgili bilgilendirme yazısı

Hızlı saç uzatma ile ilgili bilgilendirme yazısı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.