Deniz Tuzu İle Doğal Sivilce Tedavisi

Sivilceler ciltteki sebumun gözenekleri tıkaması sonucu oluşur. Yani daha çok yağlı ciltlerin bir problemi olarak görülmektedir. Tuz denildiğinde de ilk akla gelenlerden birisi kuruluk olduğu ve deniz suyunun içinde birçok mineral ve yararlı madde bulunduğu için deniz suyu kullanılarak hazırlanan maskelerin sivilcelere iyi geldiği ve onları kuruttuğu düşünülmektedir. Tuzun bu kurutma özelliği sivilceler için önemli bir araçtır. Tıpkı denize girdikten sonra cildimizde olduğu gibi deniz suyu ile temas eden ciltte de aşırı yoğun bir ortam oluşur ve sivilcelerin oluştuğu gözeneklerin içi kuruyarak fazla yağ da vücuttan atılmış olur. Böylece gözeneklerdeki bakteriler kendileri için elverişli ortamı bulamadıklarından kısa süre içinde yok olurlar ve sivilce sorunu da ortadan kalkar.

Deniz tuzundaki antibakteriyel etki ciltteki sivilcelerden başka yara ve sıyrıklar için de kullanılmakta aynı zamanda gözenekleri açıp, cildi temizlediği için ölü deri ve hücrelerin de atılmasını sağlamaktadır. Deniz suyunun içindeki D vitamini, magnezyum, potasyum ve çinko cilde oldukça faydalı aynı zamanda ihtiyacı da olan maddelerdir. Sivilce sorununuz için maske etkili olmakla birlikte denize yakın bir yerde yaşıyorsanız bol bol yüzebilirsiniz. Yapılan araştırmalarda temiz bir deniz suyunun içinde çok vakit geçiren kişilerinin derilerinin daha gergin, parlak ve sıkı olduğunu gösterir.

Deniz Tuzu Maskesi

Sivilce için deniz tuzu maskesinin birçok avantajı var;

* Maliyeti düşük olması ve kolay uygulanması

* Tedavisi daha güç olan kist haline gelmiş iltihaplı aknelerde etkisinin fazla olması

* Cilde aynı zamanda sıkılaştırıp gerginleştirmesi

* Etkisinin daha hızlı ve kesin olması

Maske için malzemeler:

  • Deniz tuzu
  • 3 yemek kaşığı ılık su
  • Yumuşak bir havlu

Suyun içine bir yemek kaşığı tuz eklenir ve karıştırılır. Daha sonra bu karışım yüze tatbik edilir; bunun için temiz bir bez veya havlu kullanabilirsiniz. Yalnız sürerken tahriş olmaması için oldukça nazik olmalısınız. Daha sonra 10 dakikalık bir süresinin ardından cilt ılık su ile yıkanır. Eğer cildinizde yara veya sıyrık varsa bu maskeyi kullanmamanız gerekir. Yine hassas ciltlerde kızarıklık ve yanma oluşabileceğinden bu belirtiler görülürse hemen yüz yıkanmalı ve temizlenmelidir.

Deniz tuzu, içerdiği mineraller ve antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcelerinizi iyileştirir.

Deniz tuzu, içerdiği mineraller ve antibakteriyel özelliği sayesinde sivilcelerinizi iyileştirir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.