Detoks Sonrası Cilt Bakım

Cildimizin iyi gözüküyor olması, bizim için oldukça mühimdir. Dış etkenler, cildimizi fazlasıyla etkiler. Hava koşulları ve güneş ışınları cildi etkilemektedir. Bunun yanı sıra, alkol ya da sigara kullanma oranımızda cildimizi ciddi biçimde etkiler. Ayrıca, yiyip içtiklerimiz de cildimizin sağlığı açısından büyük önem taşır.

Cilt detoksu yapacak kişilerin, ilk dikkat etmesi gereken temizliktir. Cildinizi güzelce temizlemeniz gerekir. Bundan sonra nem, cildiniz için epey önemlidir. Cildinizin nem oranını düzenlemek için, buhar banyosu yapmanız oldukça faydalı olacaktır. Buhar banyosu, tıkalı gözeneklerinizin açılmasını sağlayacaktır. Peeling yapmadan önce, mutlaka cilde buhar banyosu yaptırmak gerekir. Su ısıttığınız bir kaba, yüzünüzü yaklaştırın. Ve bu şekilde, on dakika kadar bekleyin. Eğer başınızın üzerine bir havlu koyacak olursanız, buharın dağılmadan yüzünüze gelmesini sağlarsınız. Eğer bu işlemi yaparken, toksinlerinizden de kurtulmak isterseniz, kaynattığınız suyun içerisine yeşil çay ekleyebilirsiniz. Ihlamur da, yeşil çay kadar etkileyici olacaktır. Eğer cildiniz yağlı bir yapıya sahipse, ada çayı kullanmanız oldukça faydalı olacaktır.

Bu işlemden sonra sıra peelinge gelebilir. Peeling yapmak demek, cildi ölü hücrelerden arındırmak demektir. Buhar banyosundan sonra isterseniz hazır aldığınız, isterseniz de evde hazırladığınız bir peelingi uygulayabilirsiniz. Eğer evde peelin yapmak istiyorsanız, biraz yulaf ve biraz badem ile bunu halledebilirsiniz. Yarım kahve fincanı yulafı, yarım kahve fincanı dövülmüş badem ile karıştırın. Sonra da bu karışımla, cildinize masaj yapın.

Peelingten sonra dikkat etmeniz gereken nokta ise cildinizi nemlendirmektir. Eğer cildiniz nem kaybederse, ince çizgiler ya da kırışıklıklar oluşması mümkündür. Cildinizi nemlendirmek için, nem içeren bir maske uygulayabilirsiniz. Bu nem maskesini de, dilerseniz evde hazırlamanız mümkündür.

Detoks sonrası nemlendirici maske;

Maske için zeytinyağı ve domatesi olması yeterlidir. Eğer domates yoksa salça da kullanabilirsiniz. Domatesin, ezilmiş olarak kullanılması önemlidir. Bu iki ürünü karıştırıp, cildinize sürmeniz yeterlidir. Domates ve salça, ciddi bir antioksedan koruması sağlayacaktır. Bu maskeyi uygulayıp, cildinizi temizledikten sonra, son olarak bir krem sürmeniz yeterli olacaktır. cilt detoksu düzenli uyguladığınız takdirde, cildinizde ciddi bir problemler yaşamayacaksınız.

Detoks sonrası cilt bakımı konulu yazı

Detoks sonrası cilt bakımı konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.