Diyet Listesi: Yağ Yakmak İçin

Fazla kilolarından şikayet edenlerin sayısı her geçen gün gözle görülür şekilde artıyor. Tabi ki bu durumda çağın şartları oldukça etkili oluyor. İnternet ile teknolojinin doğru orantılı şekilde yaygınlaşması ve ilerlemesi insanların hareketsiz bir yaşam kurmalarına vesile oluyor. Hareketsizliğe aşina olan insanlar fast food beslenme alışkanlığına da aynı derecede tutuluyorlar. Fast food beslenme tarzı zararlı olduğu kadar kalorisi yüksek ve yağlı yiyeceklerden oluştuğu için vücutta yağlanmalara ve kilo almaya sebep oluyor. Birde günümüzde görselliğin iyice ön plana çıktığını düşünürsek insanlar fazla kiloları nedeni ile eskiye oranla psikolojik olarak çok daha olumsuz etkileniyorlar.

Özellikle televizyon programlarında sportif vücutlara sahip kadın ve erkekler insanların kendi vücutlarına bakarak oldukça kötü etkilenmelerine neden oluyor. Tabi ki bu durum bazı insanlarda olumlu yansıyarak kişileri spor yapmaya ve diyet programı uygulamaya teşvik edebiliyor. Ancak çoğu kişide büyük bir umutsuzluğa neden oluyor.

Özellikle kadınlar kilo problemleri nedeni ile oldukça olumsuz etkileniyorlar. Giydikleri kıyafetleri üzerlerine yakıştıramayan kadınlar hem mutsuz oluyorlar hem de etraflarında bulunanlara mutsuzluk nişanlıyorlar. Ancak bütün bu sorunların çözümü çok basit. Fazla yağlardan kurtulmanın birçok yöntemi var.

 

 

Diyet Listesi Hazırlayın

Kilo vermek ve fazla yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız kendinizi öncelikle kafa olarak hazırlamalısınız. Fazla kiloların sadece görüntü açısından değil sağlık açısından da ölümcül tehditler içerdiğini kavradığınız zaman kilo vermeye karar vermeniz çok zor olmayacaktır.

Fazla kilo problemi olan kişiler her an kalp, damar ve şeker hastalıkları ile burun burunalardır. Ayrıca fazla kilolar insanların eklemlerinde ve kemiklerinde de büyük hasarlara neden olur. Bütün bunları düşünerek kilo vermeye karar verdiğinizde yapacağınız araştırmalar sonucunda ya da durumunuz el veriyorsa bir uzman eşliğinde diyet listesi hazırlamalısınız.

Aldığınız kaloriden fazlasını yakma formülünü göz önüne alarak ona göre bir diyet programı oluşturmalı ve hareketsiz yaşamınıza hareket katmalısınız. Spor yapmaya vaktiniz varsa kesinlikle düzenli bir spor hayatına adapte olmalısınız. Eğer spor yapmaya vaktim yok diyorsanız günde yarım saat yürüyüş yapmalı ve en az 10 dakika egzersiz hareketleri uygulamalısınız. Bunların yanında diyet listenize metabolizma hızlandırıcı besinleri ilave etmelisiniz. Tabii ki metabolizmayı en olumlu şekilde etkileyen suyu unutmamalısınız. Diyet yapıyorsanız günde en az 2 litre su tüketmelisiniz. Bunun yanında metabolizma hızlandırıcı besinlere örnek vermek gerekirse; lifli yiyecekler, tarçın, yeşil çay, badem, acı biber vs… Bu tür besinleri tüketmek metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı kolaylaştıracaktır.

Birde son yıllarda moda olan diyet arkadaşım yöntemi de kilo verme konusunda oldukça yardımcı olmaktadır. Diyet arkadaşı sayesinde motivasyonunuzu sürekli yukarıda tutacak ve rekabet sayesinde hızla kilo verebileceksiniz. Ayrıca diyet arkadaşınızın deneyimlerinden faydalanarak kilo vermek için önemli ayrıntılara sahip olacaksınız.

İnanamayacaksınız ama düzenli bir seks hayatı da kilo verme, yağ yakma konularında oldukça faydalıdır. İngiliz bilim adamları tarafından ortaya konulan araştırma sonuçlarına göre düzenli seks hayatına sahip kişiler çok daha kolay şekilde kilo verebiliyorlar. Ayrıca bir defalık bir cinsel ilişki yarım saat hızlı tempo yürüyüşte yakılan kalori miktarı kadar kalori yakılmasını sağlıyor.

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorum diyorsanız düzenli bir diyet programı uygulamalı ve spor yapmalısınız. Bölgesel yağlardan kurtulmak istiyorsanız da mekik, şınav gibi karın, göbek ve kalça gibi yerleri etkileyen egzersiz hareketleri yapmalısınız. Egzersiz hareketlerini uzman tavsiyeleri sonucu çoğaltabilirsiniz. Unutulmamalı ki bölgesel yağlanmalar ancak ve ancak spor ile egzersiz ile azaltılabilir ve yok edilebilir.

Diyet listesi hazırlayarak düzenli kilo verin.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.