Doğal Akne Tedavi Yöntemleri

Akneyle mücadele oldukça zaman alan ve belirli program dahilinde devam etmesi gereken bir süreçtir. Bu süreçte ilk olarak, kızarıklıklar ve sivilcelere tedavi aranır sonrasında ise ciltte kalan akne yaralarıyla ilgilenilir. Bu süreçte cilt doktorunuz Mikrodermabrazyon ya da lazer ışığı tedavisi gibi alternatif tedaviler uygulayabilir. Fakat bu tedaviler acılı ve pahalı olabilmektedir. Nesiller boyunca aktarılan doğal akne yarası tedavileri sayesinde evinizde bulabileceğiniz malzemelerle çok daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz

Doğal Tedavilerin avantajları


Doğal akne yarası tedavileri, cerrahi ve dermatolojik yöntemlere göre birçok avantaja sahiptir. İlk olarak, doğal tedaviler genel sağlığınız için daha elverişlidir. Cilt, asitler ya da sert kıllı fırçalar tarafından soyulmaz ya da değiştirilmez. Bunun yerine, yumuşak malzemeler cildinizle birlikte çalışarak onun görünümünü zamanla iyileştirmeye uğraşır. Ayrıca, doğal akne yarası tedavileri cebinizin dostudur: Mikrodermabrazyon gibi birçok kozmetik tedavi sigorta tarafından karşılanmaz ve tamamen kişisel olarak finanse etmeniz gerekmektedir.

 • Limon suyunu sıkıp suyu bir pamuk topu yardımıyla yüze yaymaktır. Bunu yaptıktan sonra suyu bir geceliğine yüzünüzde bırakın ve ertesi sabah yıkayın.
 • Domates, sebum üretimini engellediği ve bu yolla ileride oluşabilecek sivilcelerin önünü kestiği bilinen A vitamini yönünden zengindir. Domatesin posasından bir maske yapıp, gece boyunca yüzünüzde tutmak da akne yaralarının kızarıklığını azaltabilir. Püre haline gelmiş salatalıkla bunu karıştırırsanız, akne yaralarını azaltmanın yanında gözenekleri de sıkılaştırabilen bir maske elde etmiş olursunuz.
 • Sandal ağacı çiçeği yağı ve gül suyu karışımı akne yaralarındaki pigmantasyonu azaltacak bir sıvıdır. En iyi sonuç, karışım düzenli olarak kullanıldığında ve gece yüzde bırakıldığında alınmaktadır. Zeytinyağı da içerdiği nemlendiriciler ile cildi yumuşatıp akne yaralarını azaltan bir diğer tedavidir. En iyi sonuç için, yağı yüzünüze sürün ve uzun süre bekletin. Lavanta yağı da aynı özelliklere sahiptir fakat artı olarak sizi rahatlatacak özellikleri de vardır.
 • Yüze Hindistan cevizi ve süt karışımı sürmek de akne yaralarını azaltmada etkili olduğu kanıtlanmış bir yöntemdir. Sadece düzenli olarak kullanın, enzimler ölü cildi temizleyecek ve alttan yeni, yaradan arınmış bir cilt ortaya çıkacaktır. Aloe vera jeli ve bal da işe yarar.

  Cilt Bakımı ve Akne Yarası Temizliği


  Cilt doktorları akneden arınmış bir cilde sahip olma için düzenli bir cilt bakım yönteminizin olmasını tavsiye ederler. Buna rağmen, cilt bakım rejimleri, yaraları azaltmada gerekli olan cildi temiz ve nemli tutma gibi işlevleri de yapar. Düzenli bir cilt bakım rejimi, temizleyici, toner ve nemlendiriciyle beraber, tretinoin (Retin-A) ya da alfa hidroksik asit içeren basit tropikal kremlerden oluşur. Bu kremler cilt uzmanlarından alınabilir ve düzenli cilt yenilenmesini sağlamak için kullanılır. Düzenli cilt bakımı rejiminizi, ev yapımı doğal yara tedavileri ile birlikte uyguladığınız taktirde yaraların görünümünü azaltabilir ve temiz, parlak ve göz alıcı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Akne tedavisinde doğal öneriler

  Akne tedavisinde doğal öneriler

 •   Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
  Tüm Konular
  Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

  DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.