Doğal Cilt Bakım Önerileri – 2

Son yıllarda artık cilt ürünleri de dâhil her şeyde geriye dönüş ve doğallığa dönüş başladı. Bu aslında hep böyle olması gereken bir durum iken, kozmetik sanayinin ilerlemesi ve kendilerine geniş bir kitle yaratması sebebi ile doğallığın önüne geçtiler ve insanları hem çok daha büyük maddi külfetlerin altına sokup hem de bazen hiçbir etkisi olmayan kremler ile oyalamaya başladılar. Dolayısı ile sürekli yenilenmesi gereken cilt gerileme yaşadı ve bunu fark eden bilinçli insanlar ise yine doğal yöntemler ile genç ve bakımlı kalmaya devam etme kararı aldılar.

Doğal cilt bakım önerilerinin ilk şartı maske, losyon ve bakım kremlerini kesinlikle kendinizin yapmasıdır yani raflarda satılan ve doğal reçete ya da doğal olarak ürünlerden bile uzak durmalısınız. Sizler bu karışımları evlerinizde çok rahat bir şekilde zaten yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu konuda doğa sizden yana ve size tüm imkânlarını seferber ederek en iyisi olmanız için çalışıyor. Sizlerde biraz araştırma yaparak ve biraz da emek vererek artık en doğal cilt bakım önerilerine sahip olacak ve uygulayarak istediğiniz sonuçlara sahip olacaksınız.

Doğal bir cilt size uzun vadede her zaman kazandıracaktır. Elbette yaşlanmayı durdurmamız imkânsız ama onları daha görmezden gelme ve daha geciktirmekte elimizde. Bunları için sizler dola cilt bakım yollarını tercih edin ve özellikle sizin cilt tipinize gerekli olan bakımları ihmal etmeden yaparak çok daha beğeneceğiniz ve memnun olacağınız bir cilt tipine kavuşun deriz. Zamanla bunu yaşam biçimi haline getirecek ve bakımları yapmak size ekstra bir memnuniyet verecektir.

 

 

Cildinizi temiz tutun

Doğal cilt bakım önerilerinin ilk adımı cildinizi daima temiz tutmanızdır. Sizler en etkili karışımları hazırlayın ve sürün. Cildiniz temiz olmadıktan sonra ve özellikle temiz cilde uygulama yapmadıktan sonra onun hiçbir önemi olmadığını iyice anlamalısınız. İlk iş her sabah cildinizi yıkamanız ve daha sonra yapılacak bakım öncesi deyine bol ve ılık su ile yıkayarak bakıma hazır hale getirmeniz olacaktır.

 

 

Doğal cilt temizleyici maske

Cildinizi daha derinden temizlemek isterseniz de sizler için harika bir tarifimiz var

Malzemeler

– Bir yemek kaşığı limon yağı aktarlardan bulabilirsiniz

– Bir yemek kaşığı saf zeytinyağı

– Bir yemek kaşığı yoğurt. Mümkünse kendiniz organik olarak yapabilirsiniz.

Yapılışı:

Tüm malzemeleri karıştırınız ve pamuk yöntemi ile iyice yüzünüze yedirerek sürünüz. Hafif dokunuşlar ile ama her kısma yedirmeyi unutmayınız. Bir 10 dakika bekleyiniz ve daha sonra yine ılık su ile yıkayınız. Bu karışım doğal cilt bakım önerilerinin en önemlisi olacaktır çünkü ilk aşama olan cildinizi temizlemek için harika bir tariftir.

 

 

Peelingleri ihmal etmeyin

Peelinglerinizi de evlerinizde yine çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. bunun içinde harika bir tarif veriyor olacağız

Malzemeler

– Su

– Yulaf ezmesi

– Zeytinyağı bir kaşık

– Bir çay kaşığı bal

Yapılışı:

Bir miktar suyun içine yulaf ezmenizi koyunuz ve kaynamaya bırakınız. İyice ezdikten sonra ise içine zeytinyağınızı ve balınızı koyarak pişirmeye devam ediniz. Bu karışımı bir kenara alarak oda sıcaklığında soğumasını bekleyiniz. Soğuduktan sonra elleriniz ile bu karışıma dokunarak yüzünüze yuvarlak hareketler çizerek yediriniz. Bu karışımı bolca yapınız ve her kısma değdiğine emin olunuz. Sonrasında ise yine ılık su ile durulama kısmına geçebilirsiniz. Havlu kullanırken de yüzünüzü sert bir biçimde değil, oldukça kibar bir şekilde kullanarak kurulayınız. Bu karışımı hatada 3 kez yapıp sürebilirsiniz.

Cildinizin doğal bakımı için öneriler

Cildinizin doğal bakımı için öneriler

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.