Doğal Cilt Bakımının Avantajları

Doğal ve bitkisel maddeler kullanılarak yapılacak vücut ve cilt bakımlarında kullanmak için üretilen ürünler ile genç ve güzel bir cilde sahip olunabilmektedir.

Vücudumuzda kullanılan herhangi bir ürünün biyolojik mekanizmamızı dolaylı yada dolaysız olarak etkileyebileceğinden dolayı dikkatli ve özenli olmamız gerekmektedir. Çünkü kozmetik ve cilt bakım ürünlerinin içerisinde zararlı kimyasal maddeler bulunmaktadır.

Cilt bakımında kullanılan losyon, tonik veya temizleyici kullanmadan önce bu ürünlerin ağız yolu ile alındığında nasıl bir etkisi olabileceği düşünülmelidir. Çünkü kullandığımız bu ürünler yediğimiz yiyecekler gibi vücudumuza nüfuz edebilmektedir. O nedenle bu tür bakım ürünleri ile vücudumuz için zararlı olan maddeleri doğrudan almış oluruz. Bu kimyasallardan bazıları cilt üzerinden lenf sistemi, dolaşım sistemi ve hücrelere girerek vücudumuzda önlenemeyecek tahribat yapmaktadır.

Vücudumuzun diğer kısımları gibi cildimizin de sağlığı direkt olarak yediğimiz ve kullandığımız ürünlerle ilişkilidir. Bu nedenle hem iç hem de dış arınma ve temizlik için kullanılan tonikler ev ortamında gündelik tükettiğimiz gıdalardan üretebileceğimiz bakım ürünlerindendir. Bunlar pahalı ve zararlı ürünler değillerdir. Yiyeceklerden olması nedeniyle mutfakta bulunan ürünlerden yapılabilmekte ve kısa sürede kullanma hazır hale gelmektedir.

Temizlenme işlemlerinde kullandığımız sabunların çoğu cildi kurutur ve ideal asidik pH’ına zarar verir. Bunların alkalize edici içeriği cildin doğal yağ dengesinin bozar ve vücudumuzda bakteri ve virüslere karşı da doğal korunmasının bozulmasına sebep olur. Bu sakıncaları ve tehlikeleri önlemek adına evimizde bulunan ve doğal ürünlerin kullanılmasıyla zararsız bir şekilde vücut temizliği sağlanabilmektedir.

Yulaf ile kuru ciltlere nemlendiren temizlik

Doğal yöntemlerle sabun gibi temizleyici ürünler yapmak çok kolaydır ve masrafsızdır. Bir tülbent veya çorabın içerisine bir miktar yulaf konularak yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu sayede kuru ciltlere nemlendirici bir temizlik sağladığı görülerek sağlık açısından zarar görmeden vücut temizliği yapılmış olacaktır.

Limonla ile temizlik

Sabun yerine kullanabileceğimiz diğer bir temizlik ürünü ise herkesin mutfağından eksik etmediği ve devamlı olarak elinizin altında bulunan malzeme ise limondur. Limon çok harika ve etkili bir temizleyici olarak bilinmektedir. Vücutta biriken fazla ve zararlı yağlarında alınmasına yardımcı olmaktadır. Kullanımı gayet basittir. Limondan çıkartılacak su bir miktar su ile seyreltilir. Bu su bir parça pamuk ile cildinize uygulayabilirsiniz ve daha sonra normal su ile durulayınız. Bu sayede zararsız ve kolayca vücut temizliği sağlanmış olmaktadır.

Limon ve yulaf ile doğal bakim

Limon ve yulaf ile doğal bakım üzerine bilgi yazısı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.