Doğal Cilt Temizleme Sütü

Cilt bakımının olmazsa olmazı ve temeli aslında cildin temizliğidir. Sitemizde bulunan bütün maskeler, tarifler ve tonikleri hep cildinizi temizledikten sonra yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun sebebi gözeneklerin de bir nebze olsun rahatlaması ve maskeyle üstünü örtmemek. Peki sizin doğal bir cilt temizleyiciniz var mı?

Cildiniz temizlenirken de beslensin ve rengi, dokusu ve dolgunluğu tazelensin istiyorsanız bu çok kolay ve pratik temizleme sütünü mutlaka deneyin. Her evde olan malzemelerden yine. İşte doğal cilt temizleme sütünün malzemeleri ve yapım aşamaları.

Bir adet salatalığı kabuklu hali ile rendeleyin. Rendelediğiniz salatalığı derin bir cezveye alın. Üzerine mümkünse yağsız bir su bardağı süt ekleyin ve bir taşım kaynatın. Soğuyuncaya kadar karıştırmaya devam edin. Bu sayede salatalığın özü süte işleyecek.

Salatalıklı süt soğuduğunda bir şişeye sütü süzün. Kalan salatalıkları atmadan önce değerlendirmek isterseniz cildinizde 10 dakika kadar bekletin. Bu şekilde cildiniz canlanacak. Süzdüğünüz süt ile cildinizi düzenli olarak temizleyin. Ayrıca bu doğal temizleyici makyajınızı temizlemekte de işinize yarayacak. Her gün sabah akşam düzenli olarak cildinizi bu temizleyici ile temizlemeyi unutmayın.

dogal-cilt-temizleme-sutu

Cilt temizleme sütü hazırlama tarifi.

 

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.