Doğal Göz Makyajı

Kadınlar kimi zaman özellikle de bir gece davetinde gösterişli, belirgin makyaj yapmayı, gözlerini, dudaklarını ve yüzünü daha hoş ve estetik gösterecek küçük makyaj hileleri uygulamayı ister. Bazen de özelikle de gündelik kullanımda makyajın M’sini bile duymak istemiyor olabilirsiniz. Bunun yanında makyaj yapmak istemediğiniz günlerde solgun görüntü sizi rahatsız da ediyor olabilir. Aslında küçük dokunuşlarla yokmuş gibi duran ama daha belirgin gözlere ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Kozmetik dünyasında nüde makyaj olarak bilinen bu akım Hollywood ünlülerini bile teslim almış durumda.

İşte gözleriniz için doğal makyaj önerileri:

Far olarak kahvenin en açık tonlarını seçmeniz gerekiyor. Aslında toprak rengi iyi bir seçim olacaktır. Önce açık renk bir farı tüm göz kapağına uygulayıp kaş çizgisine kadar bu farı sürmeye devam ediyorsunuz. Bunu yaparken burnunuza yakın olan bölümleri bırakmayı unutmayın. Eğer fırça kullanmak istemiyorsanız bu işlem için parmak uçlarınızdan da yararlanabilirsiniz. Daha sonra koyu renk farı fırçanızla alıp üflemek suretiyle fazlalıklarını atın. Koyu renk farı sürmenin kolay bir yolu var. Açık renk olan tüm göz kapağına sürülürken koyu farlar sadece kirpik bitimlerine ve göz çukuruna bir yay biçiminde olacak şekilde uygulanmalıdır. Yani göz kapağınızın tam ortasında sadece açık renk farınız bulunmalı. İki gözünüzde de orantılı far görüntüsü için fırça darbelerinizin sayısını aklınızda tutabilirsiniz.

en güzel makyaj doğal olanıdır tıklayın….

Göz kapağına sürülen açık far alt zemini oluşturmak içindir. Eğer daha belirgin gözler istiyorsanız koyu renk farı kaşlarınızın alt bitimine de uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinizi üzerine süreceğiniz farın çok dikkatli ve özenle sürülmesi gerekir. Doğru bir kullanımla tekrar eyeliner kullanmak zorunda da kalmamış olursunuz. Koyu renk toprak tonlarındaki farı alt kirpiklerinizin diplerine de sürebilirsiniz. Bu da gözlere bir boyut ve derinlik katacaktır.

Bu işlemlerin ardından kirpiklerinizi kıvırarak rimelinizi tatbik edin. Rimel ile kirpikler daha belirgin hale gelecek, gözleriniz de daha büyük algılanacaktır.

Dilerseniz yine kahve tonlarında bir göz kalemi ile gözaltı çizginizi belirginleştirebilirsiniz. Rimeli uygularken yukarı doğru sürmeye, uçlara doğru kıvrılması için baskı uygulamaya dikkat edin.

Göz makyajı için uygulanabilecek en doğal yöntemler konulu yazı

Göz makyajı için uygulanabilecek en doğal yöntemler konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.