Doğal Kaş Kalınlaştırma Yöntemi

Kaşlarımız kimi zaman stresten dökülebilir. Kimi zaman ise yanlış alma yöntemi ile küser. Bu gibi durumlara kaş küsmesi adı verilir. Kaşlar küstüğünde uzunca bir süre çıkmayabilir veya hiç çıkmayabilir. Kuaförlerimiz de bazı zamanlarda kaşlarımızı çok inceltip bu durumdan hoşlanmamamıza sebep olur. Bu durumda yapılabilecek en güzel şey doğal yollarla küsen kaşlarımızı veya incelen kaşlarımızı kalınlaştırmak.

 

Doğal kaş kalınlaştırmak evdeki malzemeler ile yapılabilecek en güzel çözümdür.  Her evde bulunan ve ülkemizde de çok bereketli üretilen sarımsak bu yöntem için yeterli tek malzemedir. İki iri diş sarımsağı ahşap havanda dövüp macun kıvamına getirdikten sonra kaş üzerinde en az 1 saat bekletmeniz ve bu kürü haftada 3 defa yapmanız gerekmekte. Bu kür her ne kadar biraz sızıya sebep olsa da istenilen etki kısa sürede kendini göstereceği için dayanmanız gerekmektedir.

 

 

Daha Kalın Kaşlar İçin Uygulayabileceğiniz Yöntemler

Kalın kaşlara güzel bir şekil kazandırmak daha kolay olduğundan ötürü her birey kalın kaşlara sahip olmayı arzulamaktadır. İnce kaşlardan şikayet ediyorsanız, şimdi sizlere vereceğimiz yöntemlerle daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

– Tamamen saf içeriğe sahip bir hintyağı edinin. Kulak temizleme çubuğunu yağa daldırın ve kaşlarınıza uygulayın. Bu işlemi gece yatmadan evvel yapmalısınız. Birkaç hafta düzenli olarak devam ederseniz daha kalın kaşlara sahip olabilirsiniz.

– Zeytinyağını ve balı karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı kaşlarınıza uygulayın.

– Hindistancevizi yağını parmak uçlarınız vasıtasıyla kaşlarınıza uygulayın. Bir gece bekletin.

Kaşlar sarımsak ile daha gür ve daha kalın olabilir!

Kaşlar sarımsak ile daha gür ve daha kalın olabilir!

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

8 adet yorum var.

 1. Berre dedi ki:

  İyi günler kaşlarım seyrek ve kalınlaşsın istiyorum sarımsak iyi gelir mi? İkinci sorum göz altı morluklara ne iyi gelir?

 2. Merve dedi ki:

  Babam saçkıran hastası onun için tekrar saç sakal kaş çıkaracak doğal yöntem var mı? Saygılarla, teşekkürler..

 3. Sevgi dedi ki:

  Zeytinyağ ve bali ne aralıkla surmemiz lazım ?

 4. irem dedi ki:

  Gozlerimin üstü şiş dogustan babamin ve abimin de oyle dogal bi tedavisi var mi

  • doğal dedi ki:

   Merhaba İrem Hanım, genetik olarak bazı insanların yüz yapısı diğerlerinden farklı olabilir. Tedavi bir hastalığın iyileştirilmesi için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Sizinki bir hastalık olmadığından dolayı dış görünüşünüzle barışık olmanızı ve insanı insan yapan bu tür farklılıkları olduğu gibi kabul etmenizi tavsiye ediyorum.

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.