Doğal Makyaj Temizleyici Tarifi

Makyaj yapmayı seven ve günlük olarak makyaj yapan birisiyseniz mutlaka akşamları makyajınızı temizlemeli ve yüzünüzden makyajı arındırmalısınız. Makyaj temizleyici eğer makyaj kalıntıları bırakıyor ve yeteri kadar temizlemiyorsa onu kullanmanın hiçbir anlamı yok. Çünkü bir makyaj temizleyici mutlaka makyajın tamamını çıkarabilmeli. Suya dayanıklı makyajı dahi kolaylıkla temizleyebilen bu makyaj temizleyici tarifimize bayılacaksınız.

Gerekli Malzemeler:

Gülsuyu

Sızma Zeytin Yağı

Hazırlanışı:

Spreyli boş bir şişe içerisine 1 çay bardağı sızma zeytin yağı ekleyin ve üzerine 1 çay bardağı doğal gül suyunu ekleyin. Gülsuyu hem harika bir tonik hem de gözenek temizleyici olarak kullanılır. Zeytin yağı ise pigment parçalayıcı özelliği sayesinde hem suya dayanıklı hem de diğer tür makyajları kolaylıkla temizler ayrıca cilt için de faydası bulunmaktadır. Fakat gülsuyu ve zeytin yağı karışmayacağı için her kullanım öncesinde çalkalamayı unutmayın.

Doğal Makyaj Temizleyici Tarifi

Makyajı yüzünüzden temizlemek için evde yapabileceğiniz doğal temizleyici.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.