Doğal Makyaj Yapmak

Sade, yalın, abartısız ve doğal bir görünüme ulaşmak için fazla makyaj yapmaktan kaçınıp natürel bir duruş yakalamaya çalışmalısınız. Her ne kadar kat kat sürülen fondötenler ve pudralar, aşırıya kaçmış farlar ve rujlarla daha güzel ve pürüzsüz bir tene sahip olduğunuzu düşünüyorsanız da yapılan araştırmalar erkeklerin doğal görünümlü kadınlardan hoşlandığını göstermektedir. Aslında yokmuş gibi duran bir makyaj yaparak, istediğimiz doğal görselliği yakalayabiliriz. Her ne kadar makyaj malzemelerine bir servet harcıyor olsak da bazı püf noktalarına dikkat ederek doğal bir cilde, belirgin ama çok boyanmış izlenimi vermeyen gözlere, dolgun ama rujsuz gibi duran dudaklara sahip olabiliriz. Üstelik varla yok arasında gibi görünen makyaj şu anda tüm dünyada oldukça moda. Peki, bunu sağlamak için neler yapmalıyız?

 • Natürel makyaj için ilk önce temiz ve nemlenmiş bir cilde sahip olmanız gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu ise doğru temizleyici, tonik ve nemlendirici kullanmaktan geçiyor. Makyaja geçmeden önce cildin kirlerden ve kalıntılardan arındığına emin olun.
 • Doğal makyaj için farı olabildiğince sade ve pastel tonlardan seçmeniz gerekir. Aslında sadece bir rimel ve eyeliner daha belirgin gözler için yeterli olacaktır.
 • Aşırı makyaj yapmış izlenimi vermenin en doğru yolu fondöten oranını azaltmaktır. İhtiyacınız yoksa hiç sürmeyin veya sadece kusurlarınızı belirsiz hale getirmek için transparan olanlara yönelin. Günümüzde bazı fondötenler nem dengesi ve su bazı sayesinde yüze hoş bir ışıltı ama tabii bir görüntü vermektedir.
 • Eğer sivilce ve yara izi gibi kusurlarınız varsa bunlar için kapatıcıları kullanabilirsiniz. Tabii tüm yüze sürmek yerine sadece problemli bölgeye yedirerek.
 • Cildinize haftada bir peeling yapmanız daha güzel, parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı ve ölmüş cilt atıklarından arınmanızı sağlayacaktır.
 • Doğal makyaj tamamen renksiz olmak anlamına gelmez. Gözleriniz için taba renkli hafif formlu farlar ve dudaklarınız için ışıltılı, likit rujlar kullanabilirsiniz. Yine doğalmış hissi veren şeftali tonlarında bir allık da yüzünüze renk katacaktır.
 • Makyaj malzemelerinizi satın alırken daha nötr, dikkat çekmeyen renklere yönelmeniz de genç kız güzelliği ve saflığı kazanmanız için önemlidir.
Doğal makyaj ve sade güzellik konulu yazı

Doğal makyaj ve sade güzellik konulu yazı

Etiketler:
make-up sade güzellik
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.