Doğal Malzemelerle Kuru Ciltler İçin Maske

Cildimiz diğer organlarımıza nazaran çok kuvvetli ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Her türlü hava koşullarına, mikro organizmalara ve darbelere maruz kalmakta ama kendini çoğu durumda toparlayabilmektedir. Bazı bilinçsiz uygulamalar geri dönüşü olmayan hasarlara neden olmaktadır. Ömrünüzün devam eden kısmında çözümü mümkün olmayan cilt sorunu sahibi olabilirsiniz. Bu yüzden cildinize yönelik bir uygulama yapmadan evvel uzman bir hekimden cildinizin yapısını ve duyarlılığını öğrenip uygulanacak metodu belirleyiniz.

Piyasada cok fazla maske yapan ehliyetsiz kişiler bulunmakta. Bu şahıslar her cildin yapısının farklı olduğunu bile bilmemekte ve herkes için aynı maskeyi yapmaktadır.

Eğer cildinizin duyarlılığını biliyorsanız ve kuru bir cilde sahipseniz aşağıda birkaç tane maske önerimiz olacaktır.

– Bir adet elmayı soyup rendeleyin ve bir yemek kaşığı krema ilave edip  karıştırın. Karışımların iyice meczolmasına dikkat edin. Karışımı cildinize sürüp 10 dakika sonra ılık suyla durulayın.

– 1 su bardağı sirke, bir adet yumurta sarısı ve bir çay kaşığı glikoz, ile karıştırın. Ardından 40cl ayçiçek yağı ile jel  kıvamı alana dek karıştırılır. Bir süre soğumasını bekleyin. Cildinize uyguladıktan sonra pamuğun dairesel hareketi ile cildinizi temizleyin ve ılık su ile durulayın.

– Çok az ısıtılmış 100cl lik  gülsuyu içerisine 1 kaşık çiçek balı ve 25gr kadar süt tozu ilave ettikten sonra dikkatlice karıştırmanız gerekir. Ardından 30gr bademyağı ekleyip karıştırmaya devam edilir. Soğutulan karışım ile cilt hassasiyetle ovalanır ve daha sonra yumuşak nemli bir bez parçası ya da pamukla temizlenir.

– İki kaşık krema bir kaşık çiçek balı ile karıştırılır ve ayçiçek yağı eklenerek iyice istenilen form alınana kadar karıştırılır. Günde bir defa 10 ya da 15 dakika kadar yüze uygulanır. Sonra yüz ılık su ile durulanır

– Normal boyutta bir salatalık soyulup rendelenir, tülbentten geçirip süzülen salatalığa yarım limon suyu ve 25gr bademyağı ve 50cl havuç suyu ilave edilip karıştırılır. Ve maske günde bir defa yapılır.
– 2 tane normal boyutta havucun suyuna, 1 tane yumurta sarısı ve 1 tatlı kaşığı ayçiçek yağı karıştırılarak iyice çalkalanır. Cilt bu karışımla ovalanır ve 15 dakika beklenir. Daha sonra ılık suyla temizlenir.

Dogal cilt maske hazirlama yöntemleri

Dogal cilt maske hazirlama yöntemleri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.
Mobil Sürüme Geç