Doğal Malzemelerle Tertemiz Bir Yüz

Güne istenmeyen yeni siyah lekelerle uyanmaktan daha kötü bir şey yoktur. Akne oldukça sinir bozucu, acı verici ve iticidir. Çoğu temizleyiciler ve nemlendiriciler zararlı kimyasallar içermektedir. Aşağıdaki basit ancak etkili yöntemleri uygulayarak doğal malzemelerle temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. İddia ediyoruz bu malzemeleri yüzünüzde kullanmak daha önce aklınıza gelmemiştir. Ancak hepsi harikalar yaratıyor.

Yüzünüzü zeytin yağı ile yıkayın (yağlı ciltlere önerilmez)

Öncelikle yüzünüzü sıcak su ile yıkayarak gözeneklerinizin açılmasını sağlayın. Elinize biraz zeytin yağı alarak yüzünüze 30 saniye boyunca yedirerek sürün. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve durulayın. Havlu ile kurulayın.

 

Yeşil çay kullanarak yüzünüzü temizleyin ve yüzünüze renk gelsin

Yüzünüzü yağ ile yıkadıktan sonra sıra yüzünüzü temizlemek ve yüzünüze renk gelmesini sağlamakta. Yeşil çay cildinize iyi gelen antioksidanlarla doludur. Yeşil çayı limon ile kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Limon suyu aynı zamanda cildi temizlemek için harikadır. Yeşil çayı soğuk olarak bir pamuk yardımı ile uygulayın. Soğuk yeşil çay gözeneklerinizi kapatacak ve içeri kir dolmasını engelleyecektir.

 

Cildinizi nemlendirin

Gece cildinizi zeytin yağı ile nemlendirebilirsiniz. Gece yüzünüzü yağ ile yıkayıp yeşil çay ile temizledikten sonra az miktarda zeytin yağı ile cildinizi nemlendirin. Zeytin yağının nemlendirici özelliği vardır. Yapmanız gereken sabah yüzünüzü su ile yıkamak.

 

Cildinize peeling uygulayın

Cildinize haftada iki defa zeytin yağı ve şeker karışımı ile peeling yapmanızı tavsiye ederiz. Cilde peeling uygulamak üstteki ölü deri hücrelerinin temizlenmesini ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Yüzünüzü ılık su ile durulayarak gözeneklerinizi açın. Yapmanız gereken sadece yarım çay kaşığı şeker ile 1 yemek kaşığı yağı karıştırıp yüzünüze ovarak sürmek. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

 

Yeşil çay için ve sağlıklı beslenin

Yukarıda belirttiğimiz üzere yeşil çayda bol miktarda cildinize iyi gelen ve vücuttaki serbest radikallerle savaşan antioksidanlar bulunmaktadır. Ayrıca günde 1.5 litre su içmeniz cildinizin nemli kalmasına yardımcı olacaktır. Sağlıklı beslenme aynı zamanda sağlıklı cilt anlamına gelmektedir.

 

Yukarıdaki adımları bir hafta boyunca uygulayın ve sonuçları görünce bize teşekkür etmeyi unutmayın 🙂

Bu yazımızdaki işlemleri uygulayın ve sizin cildiniz de tertemiz olsun.

Bu yazımızdaki işlemleri uygulayın ve sizin cildiniz de tertemiz olsun.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.