Doğal Parfüm Hazırlama – 2

Daha önceki yazımızda parfümlerin cildimiz ve genel sağlığımız için zararlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda karşılıklı bir muhabbet havası oluşturmak adına siz okurlarımızın da katkılarını almak istiyoruz. Bildiğiniz ve tecrübe ettiğiniz doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri ile ilgili ihtiyacı olan ve arayış içerisinde olan insanlara faydalı olabilmek adına yorum bölümüne paylaşım yaparsanız biz de inceleyip tavsiyenizle ilgili size de teşekkür içeren bir yazı yazabilir ve birilerinin derdine derman olabilirsiniz.

Parfümlerin cep yakan fiyatlarının ve bilinmeyen ve günümüz ticaret hayatında var olan risklere rağmen gündelik koşuşturmalarımız parfümü zaruri hale getirmektedir. Bazı insanlar bünyeleri gereği çok aşırı terlerken bazıları da ne kadar yoğun tempoda çalışırsa çalışsın bir gram terlememektedir. Bu tür insanlar parfüme çok ihtiyaç duyamaz ve hatta parfüm kullananları tenkit dahi edebilir. Ama çok aşırı tempoda çalışan ve bünyeleri terlemeye çok uygun olan insanlar için parfüm beraber yaşadığı insanlara saygı adına zaruret olabilir. Ama bazı parfümler var ki kokuları insanlara nefes aldırmayacak derecede keskindir bu tarz parfümler maksadı aşan bir kullanım şeklidir.

Daha düşük maliyetlerle en kaliteli parfümlere sahip olun

İhtiyacın zaruri olması ter bezleri salgısının yoğun olmasından dolayıdır. Bu bezlerin yoğun salgı yapması demek gözeneklerinizin açık olduğu ve olası geri emilim riskinizin var olduğu anlamına gelebilir. Bu nedenle sizin kullanacağınız kalitesiz parfümler veya her hangi kimyasal içerikler ya bu salgılarla birleşip ve konsantrasyonunu değiştirebileceği ya da iç kısımlara nüfuz edebileceği için tehlikeli olabilmektedir.

Gayet ekonomik ve hiç tehlikesi olmamakla birlikte cildiniz içinde besleyici ve onarıcı olan doğal parfümleri kendi imanlarınız ile hazırlayabilirsiniz. aktarlardan temin edebileceğiniz malzemelerle çok kaliteli parfümler kullanabilirsiniz. Doğal parfüm hazırlama yöntemlerinden bir diğeri ise aşağıdaki şekildedir;

Doğal parfüm için gerekenler;

-2 çay bardağı damıtılmış su
-6 kaşık etil alkol
-10 damla kâğıt çiçeği yağı
-20 damla şakayık yağı
-20 damla sandal yağı

Hazırlanışı: Sprey olarak kullanabileceğiniz bir şişeye tüm malzemeleri koyun ve homojen bir form yakaladığınızdan emin olana kadar karıştırın. Kapalı ve serin bir ortamda 12 saat bekletip benzer ortamda muhafaza ederek kullanın.

Doğal parfüm hazırlama tarifleri konulu 2. yazı

Doğal parfüm hazırlama tarifleri konulu 2. yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.