Doğal Tırnak Güçlendirici

Tırnaklarınız çabucak kırılıyorsa veya sağlıklı uzayamıyorsa mutlaka tırnaklarınız gülenmesi ve gerekiyorsa biraz da sertleşmesi gerekiyor. Bu yüzden sizler için harika doğal tırnak güçlendiren önerilerimiz var. Tırnak uçları çarpmalar veya ev işleri sonucu kolaylıkla kırılabilir. bu durum da yapılan bütün tırnak bakımlarını ve tırnak estetiğini mahfeder. Bu durumu önlemek artık çok kolay ve doğal.

Limonlu Tırnak Güçlendirme:

Bir adet limonu ortadan keserek ayırın. Bir tarafını kaldırın ve diğer tarafı ile önce bir narenciye sıkacağından suyunu çıkarın. Bu suyu biraz sonra anlatacağım tarifte kullanacağız. suyu sıkılan limonu önce sağ sonra da sol el tırnaklarınızı beşer dakika boyunca bekletin. Bu sayede tırnaklarınız güçlenecek ve biraz da sertleşecek. Eğer bu yöntem yeterli olmuyorsa aşağıda bahsedeceğimiz tırnak eti, tırnak ve el bakım banyosunu mutlaka tavsiye ederiz.

Tırnak eti, Tırnak ve El Bakım Banyosu:

Yarım limonun suyunu sıkın ve bunun üzerine 3 yemek kaşığı hakiki sızma zeytin yağı ekleyin ve karıtırın. Her bir el ve tırnağa masaj yaparak bu yağlı limonlu kür ile en az 5 dakika bekleyin. Bu sırada ölü tırnak etlerinizi kaldırmak isterseniz biraz toz şeker ile tırnak etlerinizi ovalayabilirsiniz. Bu tarif ile elleriniz yumuşacık olurken tırnaklarınız güçlenir ve tırnak eti çatlakları, yaraları ve mantarları önlenmiş olur. Beş dakika sonra eğer varsa doğal sabun ile iki dakika boyunca ellerinizi köpükleyerek durulamanızı tavsiye ederiz.

Tırnaklarınızın kırılmasını doğal yollarla engelleyin

Tırnaklarınızın kırılmasını doğal yollarla engelleyin.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

6 adet yorum var.

 1. nurcan dedi ki:

  Slm benim tırnaklarım çok yumuşak kırılmıyor geriye katlanıyor ve geriye katlandıktan sonra orda bir iz oluşuyor ne tavsiye edersiniz

 2. gökçe dedi ki:

  merhaba, benim tırnaklarım son derece sağlıklı ve esnek bu sebeple kolayca kırılmıyor ama çok oje sürdüğüm için sararıyor. sararmasını engellemek için bir tavsiyeniz var mı acaba?

  • doğal dedi ki:

   Merhaba Gökçe Hanım,
   Oje kullanımını tavsiye etmiyoruz. Ancak tırnak sararmasının oje sürme dışında da (mantar enfeksiyonu, kronik akciğer hastalıkları, aşırı sigara içmek vb.) sebepleri olabilir. Tırnaklarınızın sararmaması için oje sürmeden önce astar uygulamak tırnaklarınızın sararmasını azaltacaktır. Tırnaklarınızı limon suyunda 10-15 dakika bekletmek, tırnaklarınızı hidrojen peroksitli su içerisinde 2 dakika bekletmek, karbonatlı su içerisinde tırnaklarınızı 3-4 dakika bekletip bu su ile peeling yapmak, tırnaklarınızın üzerine diş macunu sürüp (oje sürer gibi) 10 dakika bekledikten sonra fırça ile nazikçe fırçalamak, sirkeli ılık suda bekletmek, portakal kabuğu tozu ve ılık suyu karıştırıp bu karışımı tırnaklarınıza sürüp 10 dakika beklemek sarılıkların azalmasına yardımcı olan yöntemlerden bazılarıdır.

 3. Semih dedi ki:

  Merhaba.
  Benim tırnaklarım sert ve ellerim kuru olmadığı halde bu sıralarda sürekli tırnaklarım etle yapışık kısmından ayrılıyor ve şekli bozuluyor. Sabah kalkıyorum ve farklı tırnaklarımda bu problemin olduğu gözüme çarpıyor. Bu konu ile ilgili ne yapabilirim?

  • doğal dedi ki:

   Merhaba Semih Bey,
   Ellerin sık sık ıslatılması ve kurutulması tırnaklarda bu tür şekil bozukluklarına yol açabilir. Temizlikçiler, hemşireler ve kuaförler arasında b durum yaygındır. Cila sökücüler, tuz, alkaliler ve asitlere maruz kalma da sebeplerden bazılarıdır. Lenf bezi hastalıkları, tüberküloz, Sjögren sendromu ve yetersiz beslenme gibi tıbbi problemlerden dolayı da tırnak deformasyonu oluşabilir. Ayrıca liken, sedef hastalığı, a vitamini içeren ilaç kullanımı da tırnak sorunlarına yol açabilir.

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.