Doğal ve Bitkisel Parfumler İle Sağlığınızı Koruyun

Yeni bir yazı dizisi ile dogalcilt.com, sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz için evlerinde çok daha düşük maliyetlerde sağlıklarını tehdit etmeyecek hatta cildi besleyecek alkollü veya alkolsüz parfüm yapma teknikleri yayınlanacaktır. Ucuz parfümlerin sizin ve her şeyden değerli ailenizin sağlığını tehdit etmesinden kurtulacak, pahalı parfümlerin ne olduğundan emin olmadığınız kimyasal bileşenlerinin cildinizde bırakabileceği hasarlar tolere edecek ve aile bütçesine ciddi oranda katkıda bulunabileceksiniz.

Kişisel bakım dendiğinde ilk akla gelen bakım ürünlerinden birisi her yaştan insanların kullandıgı parfümlerdir. Parfümler, yanlış tercih yapıldığında ve üreticilerin ticari maksatları ağır bastığından çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedirler. Bu sorunlar; cilt üzerinde kaşıntı, kızarıklık, yanma hissi gibi küçük boyuttaki problemler ve ilerleyen sürede ise cilt üzerinde kalan kimyasalların güneş ışığı ile birleşerek ciltte önü alınamayan veya tedavisi güç olan kahverengi lekelere neden olabilmesidir.

Bugün özellikle açıkta satılan parfümlerin içeriğinde 500 den fazla kimyasal madde olduğu bilinmektedir. Bu ürünler; kimyasal koruyucular, alkol, asit türevleri, renklendiriciler, koku pigmentleri ve benzeri sayılabilecek herkesin rahat bir şekilde öğrenebileceği bileşenlerdir. Bu kadar fazla kimyevi maddenin gün boyunca cildinizde durması büyük tehdit içerir.

Gün içerisinde parfümlerin birkaç defa tekrarlandığını varsayarsak cilt üzerinde uzaklaşan sadece koku yayan alkol olduğu için çok daha fazlası cildinizde kalmaya devam edecektir.

Bütün zararlı etkenlerden kurtulmanız ve güzel kokmanın bir alternatif yöntemi mevcuttur. Bu yöntem doğal ve bitkisel yöntemler ile kendi parfümünüzü ev ortamında kendiniz yapmanızdır.

İstediğiniz kokuyu elde etme imkanı bulabileceğiniz tariflerimiz ile kendinizin belirleyeceği yağlar sayesinde güzel kokmanın yani sıra cildinizi de koruyabileceksiniz.

Cilt sorunlarının temelinde bulunan cilt üzerinde veya gözeneklerde biriken tortular ve bu tortuların alt tabakaların dışarısı ile irtibatını kesmesidir. Bu suretle hem deri hayattar fonksiyononunu zaman ile kaybetmekte hemde içerilere nüfuz edebilen kimyevi maddeler ile asrın dehşetli hastalığı olan kansere davetiye çıkarılmaktadır.

Büyük bir ticari pazar haline gelen parfüm sektöründe de her pazarda olduğu gibi karlılığın ön planda olması kullanılabilecek maddeler konusunda ister istemez ön yargı hasıl etmektedir.

Ev ortamında bitkisel ve doğal parfüm yapma tarifleri

Ev ortamında bitkisel ve doğal parfüm yapma tarifleri

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.