Doğal Vücut Peelingi Yapılışı

Peeling yalnızca yüz için değildir. Peeling ile hem ellerinizi hem de vücudunuzu güzelleştirebilirsiniz. Bu yöntem ile ölü derilerden kurtulursunuz ve vücudunuzda oluşabilecek siyah noktaları önleyebilirsiniz. Ben bu yöntemi ellerim için kullanıyorum ve çok memnunum. İşte sizlere de hem çok pratik hem de etkili ev yapımı peeling tarifi.

Malzemeler:

2 yemek kaşığı toz şeker

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

İsteğe göre avoma vermesi için gıda ekstraktı

Yapılışı:

Kapaklı bir kavanoz veya bitmiş bir krem kabı içerisine şeker ve yağı ekleyerek ezmeden karıştırın. İyice özdeşleşen şeker ve yağın içine dilediğiniz bir gıda ekstraktı ekleyebilirsiniz. Ben vanilya ekstraktını sevdiğim için en sık bunu ekliyorum. Siz dilerseniz meyve veya farklı bir baharat ekstraktı ekleyebilirsiniz. Kuru cilt üzerine oval hareketler ile peeling yaptıktan sonra iyice durulamayı ve gerekirse yıkamayı unutmayın.

Doğal Vücut Peelingi Yapılışı

Doğal Vücut Peelingi Yapılışı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.