Doğal Yöntemler İle Faranjite Kesin Çözüm

Son yıllarda daha çok farkındalık uyandıran alanlardan birisi doğal yaşam ve hastalıklar ve sair bakım ya da destek ürünleri olarak kimyevi ilaçlardan ziyade bitkisel ürünler tercih edilmektedir. Özellikle bayanlar arasında daha hızlı yayılan bu yöntem şüphesiz var olan bir ihtiyacın yansımasıdır. Pazar müşteri uyumu bir şekilde birbirlerini bulduruyor ise gündelik hayatta yaratılıştan gelen bakımlı olma hisleri ve anaçlık duyguları ile bu tarz tedavi ve bakım ürünlerine ihtiyaçlarının başlıca sebepleridir.

Öğretmen hastalığı faranjit

Öğretmen hastalığı olarak bilinen faranjit boğazın başlangıç kısmının bazı nedenler ile tahriş olup iltihaplanması ve ağrı ve ses kısılması gibi belirtilerinin ortaya çıkmasıdır. Faranjite sebep olan etkenler tüketilen asitli ya da tahriş etkisi yüksek olan gıdalar, soğuk, sigara, alkol, solunum sistem temelli hastalıkların bıraktığı etki, kullanılan ilaçların yan etkisi ya da normalden fazla veya yüksek tonda konuşma ile boğazın tahriş olmasıdır. Faranjit de diğer hastalıklar gibi biyolojik mekanizmanın bozulması ve uzman bir hekime danışılarak tedavi aranması gereken bir hastalıktır. Ama eğer hekiminizin de uygun görmesi durumunda doğal yöntemler ile tedavisi mümkün olabilmektedir. Bu konuda birden fazla tedavi metodu ve evlerinizde kendinizin çok rahat hazırlayabileceği karışımlar mevcuttur.

Muaalimlerimizin çok sık yakalandığı bu rahatsızlık amandan anlamayan talebelerine gün boyu durun yavrum! yapma yavrum! gibi uyarıların yan etkisi denilebilir. Çocukları da anlamak istiyoruz ve bana göre haklılık payları çok yüksek olsa da hiç bir gerekçe hayatlarını onlar için harcayan öğretmenlerinin nasihatlerine kulak asmamalarının özrü olamaz tabi.

İnsan, hayatı öğrenemeyen bir varlık

Bugün bir arı hayata yumurtadan çıkar çıkmaz her şeyi bilerek atılıyor. Nasıl bal yapabileceğini, nasıl polen toplanabileceğini, kovan içerisindeki vazifesini, nasıl iletişim kurulacağını ve aynı kovamda yaşayan milyonlarca arıyı tek tek biliyor. Bir sivrisine de aynen yumurtadan çıkar çıkmaz hortumunu insana saplayıp afiyetle kanımızı içiyor. Bir zeytin ağacı ilk baharda ya da bir sonrakinde meyve verebiliyor. Sair hayvanlar ve bitkilerde aynı şekilde dünyaya gelir gelmez en fazla birkaç gün içerisinde hayatı tekamül edip vazifelerini eksiksiz ve mükemmel bir şekilde yerine getiriyorlar.

Fakat insan, doğuyor ve 5 sene içerisinde tuvalet ve yemek yemek, konuşmak gibi en temel ihtiyaçlarını yarım yamalak öğreniyor, 25 senede anca hayattı tanıdığını düşünüyor ki bunu da tecrübeli kimse kabul etmiyor. Çünkü toplumda düzeni bozan sorunların başında tecrübesiz gençlik hissi hakim olduğu binlerce örnekleri ile aşikare görülüyor. Yani çocuklarımız 20 yıl boyunca aynı sözler, aynı uyarılar, aynı şeyleri dinlemekten usanmış olacak ki tesir etmiyor.

Faranjite en doğal öneri sevdirin uzaklaştırmayın.

Bu nedenle sevgili öğretmenlerimiz tedrisat yaparken uyarmak yerine takdir edin ve sevdirerek anlatın. Bunu yapabilen öğretmen arkadaşlarımız mevcuttur. Talebelerinizle daha yakından ilgilenin, özel sorunları ile alakadar olun. Maalesef içerisinde yaşadığımız asır kültürlerin dahi çok sık deforme olduğu bir asır. Bu nedenle eskiden belki 100 senede kuşak farkı görülürken şimdi 10 sene bile sürmüyor. Mahalle aralarında oynayan çocuk sayısı neredeyse az. Bu nedenle gençler haksız dahi olsalar sadece anlaşılmak istiyor.

Zeytin yağı boğazı yumuşatır;

Eğer boğazınızda bir ağrı var ve faranjit kapınızı çalmak üzere ise boğazınızın tahriş olmasını önlemek ve biyolojik savunma mekanizmanıza yani bağışıklığınızı desteklemek için sabah, öğle, akşam birer kaşık zeytin yağı için. Bin bir derdinize şifa olacaktır. boğazı yumuşatıp o bölgedeki deri yada mukoz gibi organın tahriş olmasını önleyecektir. hiç bir yan etkisi olmayan zeytin yağı sindirim sisteminize de faydalı olmakta ve cildinizi de beslemektedir. Bebeği olan evlerin vaz geçilmezi olan zeytin yağı düzenli tüketildiğinde çok yüksek bir sağlık standardının yakalandığı gözle görülebilir.

Tüm boğaz enfeksiyonları için mucizevi çözüm;

Faranjit ya da boğaz enfeksiyonu, boğaz ağrısı, öksürük tüm boğaz temelli hastalıklarınıza mucizevi şekilde şifa olabilen bu metot bir öğretmen ve eşi ast subaydan alınış ve tecrübe edilmiş bir yöntemdir. Bu tarz hastalıklar daha çok çocuklarda rastlandığı ve şefkatli anne ve babalar evlatlarına kimyevi ilaçlar kullandırmak istememeleri nedeni ile alternatif olabilmesi için öneriyoruz. Yöntem çok basit ve ucuz. Çam sakızını aktardan ya da çam ağacından kendiniz kuru olarak temin edin. Toz haline getirene kadar dövün ve içerisine bir kaşık bal ilave edin akşam yatmadan önce bir kaşık yiyin ve yazımıza yorum yapın

İnsan yaratılıştan kaynaklanan DNA’ sından tutunda parmak izi ve dil izi hatta diş izi dahi farklı alan mükemmel bir kombinasyonda dünyaya gelmektedir. Kimya ile ilgili az bir eğitim almış herhangi birey bilir ki bir çözücü her maddeyi çözmez ya da bir asit her maddeye aynı oranda etki etmez yada hiç tesiri olmaz. İnsan gibi olmayan ve aynı olan cansız elementlerde bile bu durum varken bütün insanlarda kullanılacak olan bir ilacın aynı tesir etmesi nasıl beklenebilir ki. Bazı asitler in Ph değeri etkileşime gireceği maddeye göre ayarlanmaktadır. Peki, milyonlarca insan ve birbirinden faklı özelliklerde olan bu insanlar için hazırlanmış tek ilaç tek özellik ve bileşenleri sabit bir ilaç nasıl faydalı olabilir yada nasıl kapsamlı olabilir değil mi? Tabi tıp bu düşünceye karşı çıkmıyor ve çalışmalarında belirlediği çok küçük bir sapma derecesi ile çalışıyor. Çünkü hazırlanan ilacın faydasının yanı sıra yan etkisini de göz önüne alıyor.

Ama doğal yöntemler ile yapılan tedavilerde sadece tek risk alerji olabilmektedir. buna rağmen maalesef bu yöntemler çok bilinmemekte ve Sağlık Bakanlığımızın dahi yeni programına dahil ettiği bu tedaviler çok yüksek rantlar ile ticarete dökülmektedir. Hiç bir tesis gerektirmeyen ve doğadan tamamen ücretsiz temin edilen bu ürünler sadece gösterişli kaplara konularak akılları durduran fiyatlar istenebilmektedir. Oysaki okurlarımız biraz araştırma yapsa kendilerinin dahi hazırlayabileceği bu ilaçlar ile hem kendi hemde ailelerinin sağlıklarını korurken aile bütçelerini de muhafaza etmektedirler.

Bir noktaya açıklık getirmek zarureti hasıl olmuştur. Her hangi hastalık olursa olsun öncelikle başvurmanız gereken yol hekimleriniz olmalıdır. Onlar ile beraber ve uygun görmesi doğrultusunda sizin için uygun olabilecek bitkisel tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Çünkü dünya üzerinde her canlının farklı vazifesi vardır. Arı nasıl bal yapar , inek nasıl süt verir ve tavuk nasıl yumurta yapar ise her bitki ya da doğal ürünler faklı alanlarda etkili ve şifalı olabilmektedir. Hatta fazla tüketildiğinde de zararlı olabilmektedir.

Değerli öğretmenlerimizin ders anlatırken en önemli şey sürekli olarak yanlarında su bulundurmaları gerekmektedir. Boğaz kuruluğunu önleyecek ve boğaz kaslarını dinlendirip gevşetecek olan su ile kendilerini korumuş olacaklardır. Alkol sigara gibi bağışıklığı düşürücü ve boğaz enfeksiyon riskini artırıcı maddelerden uzak durmalıdırlar. Tahriş kabiliyeti yüksek olan bu maddeler sadece boğaz değil tüm solunum ve sindirim sistemini de öncelikli olarak tehdit etmektedirler.

Bir zamanlar bizim ellerinde emanet olduğumuz ve şimdi de evlatlarımızı emanet ettiğimiz hocalarımıza faydalı olabilmek ümidiyle saygılarımızla sağlıklı ve doğal yaşamlar.

Faranjit için faydalı olabilecek doğal öneriler

Faranjit için faydalı olabilecek doğal öneriler

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.