Düz Saçlardan Kıvırcık Modeller Yapılması

İnsanlar bazen değişiklik arzu ederler. özellikle kadınlar özel günlerinde farklı görünmek isterler. bu farklılık kimi zaman kıyafette olurken kimi zaman makyaj ama çoğu zaman da saçlarında görülür. yeni bir saç modeli ile insanların karşısına çıkmak  bayanlara farklı bir renk ve yeni, taze bir nefes anlamına gelmektedir.

Saçlar saç hücrelerinin birbirlerine göre aldıkları konum neticesinde kıvırcık, düz, dalgalı ve orta formlarda olabilmektedir. Bu formlardan birisi olan düz saçların kıvırcıklaştırılması işlemi ve uzun süreli kalıcı bir model elde edilmesi oldukça zordur. Çünkü saçların kendi doğasında eski formunu alması için güçlü bir kuvvet vardır.

Düz saçlarınızın olmasına rağmen kıvırcık bir saç modeline sahip olmak istiyor iseniz bu mümkündür bunu yapmak için yöntemler ise aşağıdaki yöntemler ışığında gerçekleştirilebilir. Kaliteli bir saç sabitleyicisine ihtiyacınız olacaktır. Genelde jöle ya da saç köpüğü yaygın olarak kullanılsa da çok fazla önermemekteyiz. Çünkü saçlar ve ciltler çok hassas organlardır. Özellikle saç derisi oldukça hassastır. Kullanacağınız ürünün kimyevi içerikleri saçlarınıza ve cildinize zarar verip hiç olmayan kepek gibi bir sorunla sizi karşı karşıya bırakabilir. Bu nedenle kullanacağınız saç şekillendiricisinin doğal ürünlerden üretilmiş olaması gerekmektedir. (Bkz: doğal saç şekillendiriciler)

  • Saçlarınıza sabitleştiriciyi saç uçlarından yukarılara doğru sürmeniz gerekmektedir. Ve bu esnada saç uçlarınızı avuç içine alarak sıkın ve saçların kıvırcık bir form almasını sağlayın.
  • Bir diğer aşama da çoğu bayanın evlerinde bulunan fön makinasının bir aparatı olan vigo ile saçların ısıtılması ve kıvırcıklığın sabit hale getirilmesidir.
  • Son aşama ise kıvrımların yoğunluğunun istenilen seviyeye getirilmesidir. Bunun için de saç maşası kullanılarak buklelerin istenilen şekilde kıvırcıklaştırılması işlemi ile son bulur.

Tüm saç modellerinin hazırlanışında olduğu gibi saçların kıvırcıklaştırılması işleminde de kullanılacak yöntemlere dikkat etmek gerekmektedir. Kullanılan saç şekillendiricilerin içeriğinin doğal olması ve saçlara zarar vermemesi gerekmektedir. Çünkü sadece fiyatı göz önünde bulundurularak kullanılan bazı ürünler saç dökülemleri başta olmak üzere saç kırıkları, kepeklenmeler, saçlarda ton açılması gibi yan etkileri olmaktadır. Bayanlardan ziyade hormonal tetikleyicilerin de etkisi ile saç dökülmesine yatkın olan erkeklerde bu durum daha önemlidir.

Saç kıvırcıklaştırma yöntemleri konulu yazı

Saç kıvırcıklaştırma yöntemleri konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.