El ve Ayaklarda Uyuşma İçin Öneriler – 2

4- Zerdeçal İle Kan Akışını Arttırın

Zerdeçal, kurkumin olarak bilinen bir bileşik içerir ve bu bileşik vücut boyunca kan akışını artırmaya yardımcı olur. Buna ek olarak anti-inflamatuar özelliği, etkilenen bölgede ağrı ve rahatsızlık azaltmaya yardımcı olur.

 • Bir bardak süt içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ekleyin. Kısık ateşte ısıtın. Biraz bal ekleyin ve kan dolaşımını artırmak için günde bir kez için.
 • Ayrıca, 1 tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve su ile hazırlanan macunla birkaç dakika etkilenen alana masaj yapabilirsiniz.
 • Eğer kan dolaşımınız zayıfsa, günlük zerdeçal takviyeleri alabilirsiniz. Herhangi bir takviye almadan önce doktorunuza danışın.

 

 

5- Epsom (İngiliz) Tuzu İle Ayak Uyuşmasını Azaltın

Uyuşmayı azaltmak için en yaygın ev ilaçlarından biri olan epsom tuzunu ılık su dolu bir kaba ekleyin ve ayaklarınızı bu suya sokun. Magnezyum sülfat kristalleri vücutta magnezyum seviyesini yükseltmeye yardımcı olur ve kan dolaşımını artırır. Bu da uyuşmayı azaltır ve tekrarlanmasını önlemeye yardımcı olabilir.

 • Ilık su ile doldurulmuş küçük bir kabın içine yarım su bardağı epsom tuzu ekleyin.
 • 10 dakika boyunca ayaklarınızı bu suda bekletin.
 • Bu uygulamayı bir hafta boyunca birkaç kez tekrarlayın.

Not: Diyabet veya böbrek sorunları olanlar bu tuzu kullanmaktan kaçınmalıdır.

 

 

6- Tarçın İle Kan Akışını Hızlandırın

Tarçın birçok önemli B vitaminleri ile birlikte manganez ve potasyum gibi çok sayıda faydalı kimyasalı içerir. Tarçının besin özellikleri kol ve bacaklarda kan akışını arttırır ve böylece el ve ayaklarda oluşan uyuşmaların tedavisine yardımcı olur. Uzmanlar iyi bir kan dolaşımı için günlük 2 ila 4 gram tarçın tozu tüketilmesini önerir.

 • Ilık bir bardak su içerisinde 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırın. Günde bir kez içiniz.

Başka bir seçenek ise, birkaç hafta boyunca her sabah 1 çay kaşığı toz tarçın ile bir miktar balı karıştırıp yiyebilirsiniz.

 

 

Bu yazının diğer bölümleri:

– El ve Ayaklarda Uyuşma İçin Öneriler – 1

– El ve Ayaklarda Uyuşma İçin Öneriler – 3

El ve ayaklarınızın uyuşmasını azaltmak için uygulayabileceğiniz yöntemler.

El ve ayaklarınızın uyuşmasını azaltmak için uygulayabileceğiniz yöntemler.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

Bir yorum bırak

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.