Elma Yağının Faydaları ve Kullanımı – 1

Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilt için hazır mısınız? Cildiniz akşamları dahi gezintiye çıktığınızda güneş yanığı olabilecek kadar çok hassas mı? Cildinizi sadece UV ışınlarından korumanın yanı sıra onu gençleştirmek ve parlayan sağlıklı bir cilde dönüştürmek için doğal bir cilt bakımına ihtiyacınız var! Tüm bu sorunların çözümü ‘Elma tohumu yağı‘nda mevcut!

Bu yağ, cilt için faydalarından dolayı diğerlerine kıyasla en iyisidir. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? O halde okumaya devam edin!

 

 

Elma Tohumu Yağı’na Genel Bakış

Elma yiyen insan doktor yüzü görmez! Bu atasözü çok önemlidir. Bu söz, çok basit bir şekilde elmanın yararlarını vurgular. Ama insanlar elmanın küçük tohumlarından elde edilen yağın önemini ayırt edemiyor. Bu tohumlar rafine edilir; Bir ağartma işlemine tabi olurlar ve yağı çıkartılmadan önce koku giderme işleminden geçirilirler. Çok inandırıcı gelmiyor olabilir, ama elma tohumunun yağı cilt için son derece yararlı tekli doymamış yağ asitlerini içerir.

 

 

Elma Yağı Ne İşe Yarar

Bazı insanlar elma yağını yemek pişirirken kullanmaktadır, ayrıca sizlerde bu yağı cilt için çeşitli faydalarından dolayı yeni doğan bebeklere masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Yemeklik yağ olarak kullanmanın dışında ciltteki çatlaklardan kurtulmak, akne tedavisinde hatta yaşlanmaya karşı elma yağını kullanarak mücadele edebilirsiniz

 

 

Elma yağının cildinize 10 büyük faydası:

1- Esansiyel Yağ Asidi Faydası

Elma tohumu yağı, cildin genel görünümünü iyileştirmek için faydalı yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ asitleri, vücudun işleyişinde önemli bir rol oynar, ayrıca cildin derinliklerini besler ve cilde yumuşaklık kazandırır.

 

 

2- Kollajen Etkinleştirme

Bu harika yağ, cildin kollajen sentezini uyaran bileşikler içerir. Kollajen, cilt hücrelerini güçlendiren ve cildi genç görünümlü tutan çok önemli bir proteindir. Ancak, yaşlandıkça vücut bu proteinin üretimini muazzam bir hızla azaltır. Bunun sonucunda hücreler zayıflar ve cilt donuk ve cansız görünmeye başlar. Elma çekirdeği yağı cilde esneklik ve yumuşaklık kazandırır.

 

 

3- Yaşlanmaya Karşı

Elma çekirdeği yağı kollajen üretimi ve aktivasyonuna yardımcı olduğundan, cilde genç ve sıkı bir görünüm kazandırır. Bu esneklik, cildin canlı kalmasını sağlar ve yaşlanmanın ortak belirtileri olan ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltır. Ayrıca, serbest radikalleri yok eden ve yaşlanmayı geciktiren antioksidanlar bakımından da oldukça zengindir.

 

 

4- Antioksidanlar ile Zengin UV Filtreleme

Güneşe çıkmadan önce cilde uygulandığında, iyi bir güneş losyonu kadar faydalıdır. Elma yağının en iyi yanı, güneşin UV gibi sert ışınlarının neden olduğu hasarlara karşı cildi koruyan doğal UV filtreleme özelliklerine sahip olmasıdır.

Bu yazının diğer bölümü:

Elma Yağının Faydaları ve Kullanımı – 2

Elma yağı kullanarak cildinizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz.

Elma yağı kullanarak cildinizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.