En Yeni ve Kolay 5 Cilt Maskesi – 2

2) Yoğun Nemlendirici: Bal, Hindistan Cevizi Yağı ve Avokado Yüz Maskesi

Mısır Kleopatra’sından gizemli Arap imparatoriçelerine kadar, bal her zaman bu güzel kadınların diyetlerinde önemli bir rol oynamıştır. Bal nihai güzellik silahı olabilir mi? Balın içinde hala insanların bilmediği birçok bileşik vardır. Günlük kozmetikte yer alan baldan çıkarılan bileşikler daha yeni keşfedildi. Neden baldaki besinler sadece kimyasal kozmetik ürünlerinde olsun? Doğal bal ile yüzünüzü iyice köpürtün. Cildinizi mükemmel yapmak için baldaki besinlerden bazılarının kısa bir özeti aşağıdadır:

 

 

B Vitamini Kompleksi

Cildi detoks eder, akne oluşumunu önler, cildin sağlığını ve yağ kontrolünü arttırır, ciltteki kızarıklık ve tahrişi azaltır.

 

E Vitamini

Cilt için en iyi besin olarak bilinen; ayrıca “şifa” olarak adlandırılan bu vitamin izlerin görünümünü azaltır, pigmentasyonu azaltır ve güçlü bir antioksidandır.

 

Çinko

Köklü hasarları düzeltir, erken yaşlanmayı önler.

 

K Vitamini

Cildi aydınlatır, koyulaşmış lekeleri azaltır.

 

 

Malzemeler:

1 çay kaşığı doğal bal

1 çay kaşığı avokado püresi

1 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı

 

 

Talimatlar:

1) Küçük bir kapta, bir kaşık ya da temiz parmak ile yukarıda listelenen tüm malzemeleri karıştırın.

2) Yüzünüzü yıkayıp kurulayın. Temiz parmaklarınızı kullanarak, cildinize maskeyle masaj yapın.

3) Yaklaşık 60 saniye boyunca masaja devam edin ve 10-15 dakika maskeyi bekletin.

4) Süre dolduğunda, yüzünüzü sadece ılık su ile yıkayın ve kağıt havlu ile kurulayın. Kağıt havlu maskeden arta kalan hindistan cevizi yağının bir kısmını cildinizde bırakırken, aşırısından kurtulmanızı sağlayacak, böylece cildinizi nemlendirecektir.

 

 

Profesyonel İpuçları:

  • Bu son derece yararlı yüz maskesi için kesinlikle yüzünüze buhar yapmanızı tavsiye ederim. Bu gerçekten gözenekleri açmasına yardımcı olacak ve maskenin cildinize derinlemesine işlemesini sağlayacaktır.
  • Mümkünse işlenmemiş organik bal kullanın. Ancak doğal bal en iyisi!
  • Hindistan cevizi yağını eritmede endişelenmeyin. Cildinizle temas eder etmez, kendiliğinden erimeye başlayacaktır.
Cildinizin sağlıklı olması için evde uygulayabileceğiniz 5 adet yeni cilt maskesi.

Cildinizin sağlıklı olması için evde uygulayabileceğiniz 5 adet yeni cilt maskesi.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.