Ense, Koltukaltı, Dirsek ve Dizlerinizin Kararmasından Kurtulun! – 1

Deri pigmentasyonu olarak bilinen Akantozis nigrikans güneşe maruz kaldığında olgunlaşır ve ensedeki kararmış cilt lekelerine neden olur. Bu, ense, diz ve dirseklerinin etrafında kararmış cilt lekelerine sahip pek çok insan için çok utanç vericidir. Kıvrımlar çoğunlukla dirsek ve dizlerin etrafındadır ve genellikle kalındır. Bu bölgelerdeki uzuvlarda hiç yağ yoktur, bu nedenle cildin bu bölümü daha fazla kurumaya meyillidir. Eğer cildin bu bölgelerine dikkat etmezseniz, tabiki diz ve dirsek bölgelerindeki deri diğer bölgelere göre daha da kararacaktır.

Kötü kaliteli ter önleyici veya tıraş losyonu kullanımından dolayı koltuk altları da kararmış olabilir. Koltuk altınızın kararmış olmasının farkında olmanız, kolunuzu kaldırırken size utanç verebilir. Bu da; çok güzel kokuyor olsa bile, herhangi bir kozmetiği kullanmadan önce çok dikkatli olmayı gerektirir. Birçok ilaç bu sorunu çözebilir, bu nedenle bu makale size en iyisini sunacaktır.

 

 

Ensedeki  kararmış cilt için en iyi doğal çözümler:

Karbonat:

Karbonat ciltteki ölü hücreleri yok etmede önemli bir rol oynar. Cildi temizler ve yavaş yavaş kararmış lekeleri siler. Karbonat ve su karışımı ensenin etrafındaki hiper-pigmentasyonu yok etmede çok başarılıdır.

Yoğun macun elde etmek için, karbonatı daha fazla olacak şekilde biraz su ile karıştırın.

Sonra, macunu ensenize sürün ve kurumaya bırakın.

Birkaç dakika bekletip yıkayın.

Haftada iki kez bu işlemi tekrarlayın.

 

 

Patates:

Patatesin içindeki kristalli bileşik katekolaz, ensedeki cilt rengini açma yeteneğine sahiptir.

Patatesleri ezip veya patates suyu yapıp ensenize sürün. 15 dakika kalması yeterlidir ve daha sonra soğuk su ile yıkayın.

 

 

Başka bir çözüm:

Limon suyu ve patates suyunu karıştırın ve cildin istenilen kısmına uygulayın. 10 ila 15 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Olumlu sonuç alana kadar, bunu her gün yapın. Bu kür aynı zamanda akne izlerinden kalan koyu lekeleri silmek için de kullanılabilir.

Ense, dirsek ve dizleriniz ile koltuk altınızda kararma oluştuysa bu yazı dizisindeki tarifleri uygulayabilirsiniz.

Ense, dirsek ve dizleriniz ile koltuk altınızda kararma oluştuysa bu yazı dizisindeki tarifleri uygulayabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Reyhan dedi ki:

    Merhaba benim bi sorum olacakti. Benim biyik bolgemde hafif bi kararti var. Bunu gecirebilecek dogal bi yonteminiz var mi? Varsa benimle paylasabilir misiniz. Şimdiden tesekkurler.

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.