Ev Yapımı Sakal Yağı – 1

DERİYE UYGULANMADAN ÖNCE ASIL YAĞLARI SEYRELTMEK İÇİN KULLANILAN BİTKİ YAĞLARI

Bu bitkisel yağlar hangi şekilde kullanmak istiyorsanız ona göre kullanılır. Bizim şu an asıl üstünde durduğumuz konu sakallar fakat unutulmaması gereken bir diğer şey de derinin altıdır.

 

 

Argan Yağı

Bu yağ, asıl yeri Fas olan argan ağaçlarının meyvesinden elde edilen ve aslında yağlı olmayan bir yağdır. Çünkü uygulandıktan sonra hiçbir şekilde yağlı bir tabaka bırakmayacağından saç ve sakallar için muhteşem bir seçimdir. İçerisinde doymuş asitler barındırdığı için aynı zamanda vücudunuzdaki doğal yağ ile bir denge sağlayacaktır. Ayrıca E vitamini yönünden de zengindir ki bu da saç ve sakallarınızın orantılı bir şekilde uzamasına, güçlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olur.

 

 

Cocoba Yağı

Cocoba yağı aslında bir mum çiçeğidir ve bu da cildinizin doğal sebumuyla birebir uyumludur. Aynı zamanda mükemmel bir cilt koruyucusudur ve tüm cilt tipleriyle uyumluluk gösterir. Bu yağ ciltteki yağ oluşumunu dengeler ve sivilce oluşumunu önler. Bir diğer iyi yanı da saç ve sakalların çıkmasını sağlar ve bu sayede saçlardaki kırılmaları da önler.

 

 

Tatlı Badem Yağı

Tatlı bademden elde edilen yumuşak ve cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olan bir yağdır. Hipoalerjeniktir ve bu da cilt için harika bir özelliktir. Saçları yumuşatır. Cildi ve saçları yapılandırır ve içerdiği besinler sayesinde koruyucu bir özelliğe sahip olduğu için saç kırılmalarını önler, varsa onarır. Magnezyum, çinko ve kalsiyum yönünden zengindir. Bu mineraller saçların uzamasını sağlar ve saç dökülmelerini önler.

 

 

Hint Yağı (Keneotu Yağı)

Saç ve sakal uzamasına birebirdir. İçerdiği zengin doymuş asit ve E vitamini sayesinde saç ve sakallarınızı bir yandan uzatırken bir yandan da güçlendirir. Ayrıca doğal bir antibakteriyel ve mantar oluşumunu önleyici özelliğe sahip olduğu için, sakallarda oluşabilecek olan egzamadan da korur.

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Ev Yapımı Sakal Yağı – 2

Evde hazırlayabileceğiniz bu sakal yağı ile sakallarınız daha sağlıklı ve gür olacak.

Evde hazırlayabileceğiniz bu sakal yağı ile sakallarınız daha sağlıklı ve gür olacak.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.