Evde Diş Beyazlatmanın 3 Doğal Yolu – 1

1- Kabartma Tozu ve Limon Suyu ile Hazırlanan Macun

Kabartma tozu sizi korkutmasın. Sodyum bikarbonat (resmi adı) hafif aşındırıcı olduğu için; nazikçe ovalayarak dişlerde kullanıldığı zaman lekeleri gidererek dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Ayrıca kabartma tozu bazik (pH: 7 ve üstü) özellikte olduğundan dolayı, birçok asitli yiyeceğin dişlere verdiği zararı nötürlemeye yardımcıdır. Aynı zamanda bir tür doğal çamaşır suyu gibi davranan limon suyu, asitliği azaltır. Bazı günlerde kabartma tozu ve limon suyunu karıştırarak bir macun hazırlayın ve bu şekilde kullanın, emin olun daha faydalı olacaktır.

 

 

Malzemeler:

  • 2-3 çay kaşığı kabartma tozu
  • Bir macun oluşturmak için yeterli miktarda limon suyu ya da sadece su
  • Diş fırçası

 

 

Uygulama:

Bir macun yapmak için yeterli taze limon suyu (veya su) ile 2-3 çay kaşığı kabartma tozunu karıştırın. Bir kağıt havlu ile dişlerinizin üzerlerini temizleyin. Diş fırçasının üzerine çok miktarda hazırladığınız macundan koyun ve dişlerinizi hafifçe ovalayarak uygulayın. Uygulama işlemi bittikten sonra 1 dakika bekleyin ve ağzınızı iyice durulayın (fazla bekletmeyin çünkü diş minesi limon asidinden etkilenebilir). Eğer limon suyu yerine sadece su kullanıyorsanız, en fazla 3 dakika kadar bekletebilirsiniz.

 

 

2- Çilek, Tuz ve Kabartma Tozu ile hazırlanan Macun

Çilek, dişteki sarı lekelere bakmaksızın tüm diş plaklarını temizlemeye yardımcı olur, ayrıca C vitamini bakımından zengin olması diş sağlığı için oldukça önemlidir. Aynı zamanda yüzey lekelerini çıkarmaya yardımcı olabilecek malik asit adında birde enzim içerir. Tuz, dişleri ovalarken fiziksel bir etki göstermeye yardımcı olurken; kabartma tozu da tuza yardımcı olarak lekelerin temizlenmesini sağlamaktadır.

 

 

Malzemeler:

  • 2-3 tane büyük çilek
  • Bir tutam deniz tuzu
  • Yarım çay kaşığı kabartma tozu (isteğe bağlı)

 

 

Uygulama:

Çilekleri püre haline getirdikten sonra üzerine kabartma tozunu ve deniz tuzunu ekleyerek iyice karıştırın. Bir kağıt havlu ile dişlerinizi temizleyin, ardından diş fırçanızın üzerine hazırladığınız macundan bol miktarda koyarak dişlerinize hafifçe uygulayın. Uygulama işlemi bittikten sonra 5 dakika bekleyin ve ağzınızı durulayın. Bunu her gece tekrarlayın.

 

Bu yazının diğer bölümü:

– Evde Diş Beyazlatmanın 3 Doğal Yolu – 2

Evdeki malzemelerle (limon suyu, kabartma tozu, tuz, çilek vb.) diş beyazlatma yöntemleri.

Evdeki malzemelerle (limon suyu, kabartma tozu, tuz, çilek vb.) diş beyazlatma yöntemleri.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.