Evde Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Hem çok doğal hem de çok faydalı olan killer uzun yıllar güzellik amaçlı kullanılmıştır. Geçmişi oldukça derin olan mineral deposu killerin birçok tarifi bulunmakta. Bu tarifleri sizlere ayrı ayrı cilt tiplerine göre ilerleyen günlerde paylaşacağız. Öncelikle kil maskesi nelere iyi gelir? Hangi tip cilde nasıl etki eder? İçerisine hangi doğal ürünler karıştırılmalı? gibi birçok sorunun cevabını bulacağınız bu yazımız çok işinize yarayacak.

Gerçek ve faydalı olan kili bulmak artık biraz zor. Kil git gide önemini artıran bir güzellik aracı olduğu için her işte olduğu gibi bu işe de el atan birçok art niyetli insan var. Bunun için yalnızca güvendiğiniz satıcılardan kil almanızı önemle belirtmek istiyorum. Kil maskesini en çok tüm cildi yağlı olanlara tavsiye ediyorum. Özellikle de erkekler için bu maske gerçekten ideal. Çünkü erkeklerdeki yağlı cilt kadınlardaki yağlı cilde oranla daha fazla yağlıdır ve kilin mucizevi bir yağ kurutma özelliği vardır.

 

 

Evde kil maskesi nasıl yapılır?

Gerekli malzemeler:

  • Bir yemek kaşığı kil
  • 6-7 damla limon suyu (taze)
  • Lavanta yağı (4 damla)
  • Ilık su

 

 

Kil maskesinin hazırlanması

Maske için gerekli olan bütün malzemeleri karıştırın. Ilık suyu maske kıvam alıncaya kadar ekleyin. Maskenin çok sert olmaması gerekiyor. Bu maskeyi göz çevreniz hariç tüm yüzünüze ve mümkünde kulak memesi hizasında boynunuza ve dekolte bölgenize sürün. Bu işlemi duştan önce yaparsanız duşta temizlemek ve etkisini görmek daha iyi olacaktır.

Maske cildinizde kuruyuncaya kadar duracaktır. Kuruma süresi bulunduğunuz ortamın nemine ve sıcaklık durumuna göre değişiklik göstere bilir. Bu arada Limon suyunu aşırı yağlı cilt tipine sahip kişiler birkaç damla daha artırabilirler. Yalnız abartmamakta fayda var. Maske kuruduktan sonra mutlaka ılık su ile ve nemli bir bez, havlu veya sünger ile çıkarın.

 

 

Mutlaka okuyun!

Sivilce, akne, cilt yağlanması ve diğer cilt sorunlarınız için kullanabileceğiniz diğer kil maskeleri yazılarımız:

Kil Maskesi İle Yüz Bakımı

– Kil Maskesinin Faydaları

– En İyi Kil Maskesi Hangisi?

– Cilt Yağlanmasına Karşı Kil Maskesi

– Akneler İçin Çay Ağacı Yağı İle Kil Maskesi

– Gözenek Küçültücü Yeşil Kil Maskesi

Kil maskesini evde de yapabilirsiniz.

Kil maskesini evde de yapabilirsiniz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.