Evde Vücut Losyonu Nasıl Yapılır?

Kuru bir teniniz varsa mutlaka losyon kullanmanızı öneririm. Nemlendiriciliği yüksek ve yapısı hafif harika bir vücut losyonu tarifimiz var. Bu tarif tıpkı diğer tariflerimiz gib doğal ve katkısız. Bu anlamda vücudunuza bakım yaparken diğer kozmetik ürünler gibi içeriği sağlıksız olmayacağı için fayda da sağlayacaktır. İçerisine ekleyeceğimiz malzemeler vücudumuzu nemlendirmenin dışında farklı görevler de edinecek. Bunları da alt kısımda belirteceğim.

İşte yapılışı ve malzemeler:

Aleo Vera jeli 1 çay bardağı

Çekilmiş kahve 1 yemek kaşığı

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1 tatlı kaşığı buğday yağı

1 tatlı kaşığı zeytin yağı

Hazırlanışı:

Hindistan cevizi yağı katı formda olduğu için ilk önce ısıtıp sıvılaştırın. Sıvılaşan Hindistan cevizi yağından 3 yemek kaşığı alın içerisine 1 tatlı kaşığı kadar buğday yağı ve 1 tatlı kaşığı kadar zeytin yağı ekleyin ve karıştırın. Ardından 1 yemek kaşığı kadar çekilmiş kahve ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Ardından 1 çay bardağı aleo vera jeli ekleyin ve son bir defa karıştırın. Çekilmiş kahve hem kokusu ile hem de etkisi ile bu kremin olmazsa olmazlarından birisi.

Aleo vera jeli losyonu losyon yapan ana malzeme. Nemlendiriciliği yüksek ve cilt için oldukça faydalı ve etkili.

Çekilmiş kahve selülitlere de çok iyi geldiği için masaj yaparak sorunlu bölgeler nemlendirilirken aynı zamanda da selülitlerinizle savaşabilir.

Hindistan cevizi yağının faydalarından daha önce bahsetmiştik. Cilt dokusu için oldukça etkili ve nemlendiriciliği de yüksek en kaliteli doğal yağlardandır.

Buğday yağını bu losyonda kullanmanın amacı cildin daha diri ve genç görünmesini sağlamak.

Zeytin yağı ise cilt için oldukça faydalı en yoğun nemlendirme özelliğine sahip ve hoş kokulu aromatik bir yağ.

Evde vücut kremi nasıl yapılır?

Evde vücut kremi nasıl yapılır?

 

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.